Epica Awards spouští Velkou cenu PR

Rozhodnutí odráží vzrůstající počet přihlášek do soutěže spojených s PR.

Pořadatelé Epica Awards oznámili novou cenu: PR Grand Prix. Cena bude otevřena jak pro vítěze v kategorii PR, tak dalším kampaním s prokazatelně vysokým mediálním dosahem; a také podle zvážení poroty. S novou kategorií tak bude udíleno už sedm ocenění Epica Grand Prix. Tedy včetně kategorií Film, Tisk, Digitál, Design, Odpovědnost a Alternativa.

Jak říká Mark Tungate z Epica Awards: „Během let jsme se vyvinuli z reklamní ceny v něco, co zahrnuje každý aspekt kreativní komunikace. Pokud jde o vstupy, zaznamenali jsme nárůst v počtu PR kampaní, stejně jako PR agentur. A proto se zdá vhodné dát této disciplíně její vlastní velkou cenu. Mnoho novinářů v porotě Epica Awards píše o PR a právě proto, že je to jejich práce, mají také instinktivní cit pro obor.“

„Epica definuje PR provoz jako kampaně na půdě vztahu s tiskem, public affairs, krizovým managementem, lobbingem, komunitním a influencerským managementem, finanční komunikací a vztahy se stakeholdery. A stejně tak s projekty a aktivitami konkrétně navrženými k tvorbě výdělečných médií,“ dodává Tungate

Epica Awards jsou otevřeny pro „early bird“ zápisy do 31. sprna. Uzávěrka je pak 7. října. Více informací se dozvíte na webu Epica Awards.

Reklama
MAM_SOME_800x1068_cover_2026-16

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover_2026-16

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

silnice_zdroj- @ZZS_SCK
Klára Blažková Alza
Jiří Jón ČSOB

MAM Exkluzivně v časopise

Nový krušovický půllitr_Zdroj_ Socialsharks_2
Forum Media 2025
Zanelli Nestlé
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

Ondřej Hubatka Mineli
Untitled design (4)
Souboj spotů březen
ČSOB
Ondřej Hubatka Mineli
Untitled design (4)
Souboj spotů březen
ČSOB