Televize nabídnou o Vánocích přes sto hodin pohádek a filmů
Porce více než 100 hodin pohádek a filmů čeká o letošních Vánocích na diváky všech celoplošných televizí. Česká televize, Nova i Prima připravily na tři vánoční svátky téměř tři desítky pohádek a čtyřicet dalších hraných filmů.
Hlavní vysílací čas o Štědrém dni bude ve všech televizích vyhrazen pohádkám. ČT nabídne snímek Čert ví proč, Prima jinou “pekelnickou” pohádku S čerty nejsou žerty. Nova pak divákům pustí pohádkový evergreen Tři oříšky pro Popelku s Libuší Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem v hlavních rolích; po ní si diváci připomenou Spielbergovo sci-fi E.T.
Jako každý rok ani letos nebudou diváci ochuzeni o snímky ze “zlatého fondu” české kinematografie – na obrazovkách se objeví Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou i Šíleně smutná princezna. ČT však připravila i několik premiér, například pohádku To vánoční šturmování, Prsten krále řeky či právě Čert ví proč.
Nova během vánočního víkendu nabídne “básnickou” trilogii Jak svět přichází o básníky, Jak básníci přicházejí o iluze a Jak básníkům chutná život i trilogii s Tomášem Holým Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem. Odvysílá i “pohádku pro dospělé” Pretty Woman, muzikálový klasický snímek Noc na Karlštejně či zábavné pořady – například štědrovečerní vydání Zlatíček.
Česká televize hodlá zpestřit svou vánoční nabídku překvapením – hlavní čas v sobotu 25. prosince bude patřit premiéře jednoho českého filmu, jehož název se však ještě diváci nedozví. “Právě tímto překvapením budou letošní televizní Vánoce na ČT jiné,” sdělil již dříve Krafl. Prostor ve vysílání dostal i Císařův pekař a Pekařův císař či americká komedie Moje tlustá řecká svatba. Na příznivce hudby čeká několik koncertů – Janka Ledeckého, bratrů Ebenů či tenoristy Josého Cury.
Prima pro své diváky připravila mimo jiné pohádkové příběhy Rumburak, O statečném kováři či Jestřábí moudrost. Milovníci detektivních příběhů se dočkají několika snímků s Herculem Poirotem i českých filmů o radovi Vacátkovi a jeho kolezích z “mordparty” Brůžkovi a Boušem.