Do mobilů zpráva za čtvrt dolaru
Mezinárodní tenisová federace (ITF) je další sportovní organizací, která se pokusí vydělat na nových médiích. Ve spolupráci s firmou MPP Global Solutions připravila pro Světovou skupinu Davisova poháru nabídku informačního toku prostřednictvím krátkých textových zpráv.
Jedním z oficiálních sponzorů soutěže se v lednu stala firma Getronics, jejíž technologie bude pro novou službu použita. Kontrakt byl uzavřen do roku 2006 a zahrnuje další oblasti, například provoz internetových stránek prestižní soutěže národních mužských družstev a technologické vybavení kurtů, na nichž se zápasy odehrají. “Tenis je populární mezi našimi klienty i zaměstnanci,” zdůraznil volbu nové sponzorské aktivity viceprezident pro obchodní spolupráci a komunikaci Stuart Appleton.
Podmínkou pro přijímání zpráv je platba v dolarech. Zájemci z celého světa si mohou po registraci na oficiálních webových stránkách ITF objednat zpravodajství do svých mobilních telefonů podle vlastního výběru. Lze například zvolit jen jednu zemi, jejíž mužský tým bude o příštím víkendu a v dalším období ve hře, nebo kombinovat informace ze dvou zápasů, pokud se fanoušek zajímá o to, na koho by jeho tým mohl narazit v dalším kole. Je možné nechat si zasílat průběžné zpravodajství ze všech dějišť dokonce po každém skončeném setu.
Jedna SMS stojí dvacet pět centů (zhruba 6 Kč). Služba už je v provozu a ITF počítá, že zájem o ni zesílí ode dneška, kdy se uskuteční losování jednotlivých zápasů. Provozovatelé si vyhrazují právo zaslat jednu zprávu týdně, jejímž obsahem nebude výsledek nebo důležité sdělení o zápase (zranění hráče, složení čtyřhry a podobně), ale jiná nespecifikovaná informace.
Prezident mezinárodní federace Francesco Ricci Bitti potvrdil, že snahou je přitáhnout nové fanoušky a už tak početné skupině poskytnout lepší servis. “S novými technologiemi máme velké plány,” doplnil funkcionář ITF, jež tak následuje příkladu jiných řídicích organizací v různých sportovních odvětvích, například fotbalu, basketbalu a ragby. Všechny v nedávné době na rozličných formách prodeje zpravodajství z významných akcí vydělaly. Pokud se služba SMS osvědčí, bude v budoucnu možné objednat si z Davisova poháru také MMS a krátké videoklipy.
Hospodářské noviny, 23. 9. 2004, autor: (kay)