Zasedala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém 4. zasedání ve dnech 17. až 19. února 2004 zahájila správní řízení s Českou televizí kvůli reportáži o vývozu policejní výzbroje do totalitních států a jejího zneužívání, odvysílanou v pořadu Události dne 16. ledna 2004.
Rada zastavila správní řízení o uložení pokuty společnosti FTV Premiéra za odvysílání dílu Henry Lee Lucas, silniční vrah ze seriálu Velké kriminální případy 20. Století, s ohledem na obsah vypracovaného znaleckého posudku.
Rada odložila podnět na údajnou nevyváženost novoročního vysílání dne 1. ledna 2004 v České televizi a uložila Úřadu Rady, aby shlédl a vyhodnotil pořady TV Nova na téma koncesionářských poplatků pro Českou televizi v období posledních dvou týdnu roku 2003.
Radní rovněž odložili podnět společnosti RHINOCEROS na reportáž o projektu AVALANCHE ze dne 15. prosince 2003 na České televizi.
Radní přerušili řízení s CET 21 spol ve věci převodu obchodního podílu CEDC Management Services GmbH na PPF (Cyprus) Ltd., neboť usnesení Městského soudu v Praze ze dne 10. prosince 2003 není pravomocné a nebyla vyřešena předběžná otázka. Dál přerušili řízení s CET 21 ve věci převodu obchodního podílu České spořitelny na VILJA.
Rada vzala na vědomí informaci o žádostech společností Frekvence 1, Evropa 2, Radia Proglas a dvou žádostí Českého rozhlasu o přidělení kmitočtů pro digitální vysílání.
Radní vydali souhlas se žádostí společnosti 4S PRODUCTION, a. o změnu označení názvu programu na Expres radio a schválila změnu licenčních podmínek – snížení podílu české hudební produkce na celkovém hudebním vysílání ze současných 30% na 20 – 25%.
Rada udělila společnosti Centrum nezávislé kultury Palác Akropolis1 licenci k provozování rozhlasového vysílání programu RADIO AKROPOLIS v kabelových systémech společnosti UPC Česká republika v lokalitě Praha.
Rada také udělila licenci k provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím družice společnosti BBC Radiocom (Praha).
Rada zamítla žádost společnosti Evropa 2, spol. s r.o./EVROPA 2 o kmitočet Olomouc – město 91,0 MHz/200 W z důvodů neslučitelnosti kmitočtu se stávající sítí VKV vysílačů na navrženém stanovišti.
Rada konstatovala, že žádost ČTÚ pro přidělení kmitočtů DVB-T pro Czech Digital Group, neobsahuje potřebné náležitosti podle zákona a proto o ní nemohla rozhodnout.
Rada projednala Usnesení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání k součinnosti regulátorů podle zákona o elektronických komunikacích a novelách souvisejících zákonů a zásadní připomínky odeslala na Ministerstvo kultury
Rada dále pověřila Úřad Rady, aby od provozovatelů televizního vysílání šířeného prostřednictvím družice vyžádal záznam vysílání z dvou různých dnů, a to alespoň jedenkrát ročně. Radní vzali na vědomí oznámení o sloučení provozovatelů u společnosti ČESKOMORAVSKÉ RÁDIO/Rádio Blaník Jižní Morava a oznámení o sloučení provozovatelů u společnosti CITY MULTIMEDIA/Rádio Blaník a CITY 93,7 FM.
Rada dále zastavila řízení o registraci družicového vysílání provozovatele VENUS TV, neboť žadatel neuhradil správní poplatek.
-zem-