V červenci si média nejvíce všímala vstupu republiky do EU
Nejvíce medializovanou událostí v červenci byla problematika vstupu ČR do Evropské unie. Dalšími medializovanými tématy byly: události v Iráku, Benešovy dekrety, reforma veřejných financí a izraelsko-palestinské vztahy. Vyplývá to z analýzy společnosti Anopress.
První téma se věnuje problematice vstupu České republiky do Evropské unie. Tématem se zabývalo celkem 2955 příspěvků. Nejvíce pozornosti mu věnovaly celostátní deníky (1055 příspěvků) a dále regionální deníky (913) a TV a rozhlas (442).
Druhým nejčetnějším tématem jsou události v Iráku, vztah Iráčanů k americkým vojákům a postoje USA a Velké Británie k iráckému konfliktu. O tématu bylo publikováno 2338 příspěvků a nejvíce se o něj zajímaly celostátní deníky (1056 příspěvků) a TV a rozhlas (583). Regionální deníky uveřejnily 403 příspěvků.
Na třetím místě se v červenci umístily Benešovy dekrety. Publicitu tohoto ožehavého tématu zvýšila soudní jednání vedená s Františkem Oldřichem Kinským, který žádá o navrácení majetku. Tématem se zabývalo celkem 551 příspěvků. V celostátních denících bylo uveřejněno 203 příspěvků, v TV a rozhlase 166 a v regionálních denících 113.
Čtvrtým tématem je reforma veřejných financí. V médiích byly prezentovány souhlasné či nesouhlasné názory s předkládanou vládní reformou. Koncem měsíce opustil poslanec Josef Hojdar klub ČSSD na protest proti způsobu, jakým vláda prosazuje vládní reformu. Předseda ODS Mirek Topolánek v souvislosti s finanční reformou hovořil o pádu vlády a předčasných volbách. O tématu bylo publikováno 491 příspěvků. Nejvíce se jím zabývaly regionální deníky (154 příspěvků) a dále celostátní deníky (146) a TV a rozhlas (105).
Na páté příčce skončily v červenci izraelsko-palestinské vztahy. O tématu bylo publikováno 404 příspěvků. Celostátní deníky publikovaly 181 příspěvků, TV a rozhlas 148 a regionální deníky 48 příspěvků.
Analýza byla zpracována za období od 1. do 31. července 2003 z databáze TamTam firmy Anopress IT.
-mav-