Poslanec Křeček je šéfem komise k arbitráži s CME
Předsedou sněmovní vyšetřovací komise, která se pokusí objasnit okolnosti prohrané arbitráže s firmou CME, se stal sociální demokrat Stanislav Křeček. V tajných sněmovních volbách získal 100 ze 167 hlasů. Jeho protikandidátka, Miroslava Němcová z ODS, dostala jen 53 hlasů. Zvolení předsedy znamená, že komise může začít pracovat.
Dolní komora ji zřídila 21. května. Někteří poslanci sice pochybují o tom, zda má smysl, nakonec se ale v parlamentu dost hlasů pro její vznik našlo. Senátor a bývalý ředitel televize Nova Vladimír Železný už oznámil, že je připraven předložit veškeré doklady, které má k dispozici.
Česká republika musela zaplatit CME více než deset miliard korun za znehodnocení její investice do televize Nova. Opozice a koalice se přou o interpretaci arbitráže a o to, kdo za ni nese odpovědnost. Komise má sněmovně výsledky své práce předložit do konce roku.
Vyšetřovací komise mohou ze zákona předvolávat svědky a požadovat různé dokumenty.
-čtk-
Podobné zprávy
Salesforce není jen obchodní systém – stále více pomáhá i s marketingem

Každý si myslí, že v práci jen hraju hry
KOMENTÁŘ: Značky a jejich politický engagement
