Investoři chtějí v USA rozjet televizi pro muslimy
Zahájit vysílání celonárodní televizní sítě pro odhadem osm milionů muslimů žijících ve Spojených státech hodlá skupina investorů. Jak uvedla agentura AP, televizní síť Bridges TV by měla začít vysílat v létě 2004. Skupinu investorů vede Omar Amanat, zakladatel internetové firmy Tradescape Corp. Bridges TV má kapitál milion dolarů. Teď se snaží přesvědčit alespoň 10.000 amerických muslimů, aby se zavázali k placení deseti dolarů měsíčně za její vysílání a televize tak mohla prokázat kabelovým a satelitním operátorům, že po podobném typu vysílání existuje ve Spojených státech poptávka.
Mnozí muslimové v současnosti chytají satelitní vysílání katarské televizní stanice Al-Džazíra, anebo dalších arabských televizních sítí. Ale alternativa v anglickém jazyce, která by se soustředila na muslimy žijící v USA, neexistuje.
“Bridges TV nehodlá být Al-Džazírou,” říká Muzzammil Hassan, jeden z investorů. “Bude to velmi vlastenecký kanál,” dodává. Název Bridges TV byl podle jeho slov vybrán v naději, že tato televizní síť pomůže vybudovat mosty mezi muslimy a ostatními Američany, které jsou důležité zvláště pro překonání nedůvěry po září 2001.
Zpočátku plánuje Bridges TV vysílat čtyři až šest hodin denně směs zpravodajství, talkshow, sitkomů, dětských pořadů a filmů. Doufá ale, že by se z ní časem mohla stát televizní stanice vysílající čtyřiadvacet hodin denně.
Přesvědčit kabelové a satelitní společnosti, aby poskytly nové televizní stanici vysílací prostor, je obvykle obtížný úkol. Proto chce Bridges TV vybudovat základnu předplatitelů, aby prokázala, že existuje potenciální trh, vysvětluje Hassan.
-čtk-