FIA se bude u soudu bránit zákazu tabákové reklamy
Mezinárodní automobilová federace (FIA) se hodlá u Evropského soudu bránit proti plánu Evropské unie. Ta chce zakázat reklamu na tabákové výrobky už od poloviny roku 2005.
Zástupci FIA oznámili, že neusilují o dosažení úplného zrušení tohoto nařízení, chtějí prý jen prosadit původní datum, od kterého měl zákaz platit. Tím byl říjen 2006.
FIA se obává, že loňské rozhodnutí Evropské komise o zavedení zákazu tabákové reklamy s ročním předstihem, donutí organizátory prestižních závodů formule 1 k odchodu z Evropy. Tři špičkové stáje – Ferrari, McLaren a Renault – mají uzavřené sponzorské smlouvy s tabákovými koncerny do roku 2006.
Pokud bude EU trvat na zákazu tabákové reklamy od roku 2005, formule 1 pravděpodobně omezí počet Velkých cen v Evropě. V letošním roce se ze šestnácti závodů seriálu mistrovství světa uskuteční v Evropě deset.
-čtk-