Zisk Walt Disney díky zájmu o zábavní parky vyšší, než se čekalo
Zisk Walt Disney Co. v prvním čtvrtletí fiskálního roku byl sice díky mimořádné návštěvnosti tematických parků nečekaně vysoký, přesto v meziročním srovnání kvůli vysokým nákladům na sportovní přenosy a slabým tržbám z animovaného snímku Planeta pokladů klesl. Čistý zisk za tři měsíce do konce prosince se snížil na 256 milionů dolarů, čili 13 centů na akcii, z předloňských srovnatelných 438 milionů, neboli 21 centů na akcii, uvedl finanční ředitel Thomas Staggs.
Bez zahrnutí mimořádných poplatků zisk činil 17 centů na akcii, což bylo na horním konci očekávání analytiků dotazovaných společností Thomson First Call, kteří čekali zisk v rozmezí 14 až 17 centů na akcii. Celkové příjmy mediální a zábavní společnosti stouply o šest procent na 7,47 miliardy dolarů. Za překvapivým nárůstem stály podle Staggse tematické parky.
Tržby mediální divize, která zahrnuje stanici ABC a kabelovou televizi ESPN, vzrostly o devět procent na 3,2 miliardy dolarů. Provozní zisk divize však klesl o sedm procent na 225 milionů dolarů. Tržby v tematických parcích stouply o osm procent na 1,5 miliardy a provozní zisk parků se zvýšil až o 20 procent na 225 milionů USD. Důvodem byly hlavně vyšší výdaje návštěvníků. Filmové studio vykázalo tržby 1,9 miliardy dolarů, což je o sedm procent více než v prvním čtvrtletí předchozího fiskálního roku. Provozní zisk však klesl o sedm procent na 138 milionů USD kvůli špatnému výkonu filmu Planeta pokladů.
-čtk-