Nejen mentálně postiženým je určen Dobromysl.cz
Nejen mentálně postiženým, jejich rodinám a odborníkům na tuto problematiku jsou určeny nové internetové stránky www.Dobromysl.cz, které vytváří občanské sdružení Máme otevřeno?
Dobromysl chce poskytovat ucelené informace o jednotlivých druzích postižení a o možnostech integrace handicapovaných do společnosti. Chce rodinám a odborníkům zprostředkovávat aktuální poznatky z oboru a bude propagovat i konkrétní služby. Webové stránky by měly přispět i k lepší komunikaci mezi lidmi s postižením a širokou veřejností.
Texty se budou například zaměřovat na problematiku vztahů, terapii, vzdělávání, možnosti uplatnění na pracovním trhu a právní informace. Odborníci budou na serveru psát nejen o možnostech samostatného života, zaopatřovací péči, ale i o sexualitě, umění a zájmové činnosti.
Dobromysl.cz je nekomerční sociální projekt a je plně financován ze sponzorských darů, grantů a dotací.
Sdružení Máme otevřeno? se zaměřuje především na integraci dětí a mladých lidí s mentálním postižením mezi jejich zdravé vrstevníky. Provozuje v Krakovské ulici v Praze 1 kavárnu Vesmírna, v níž pracují mentálně postižení, a Dobrovolnické centrum hledající pro handicapované uplatnění v zaměstnání.
-čtk-