Pomerančový fernet, novinka od Stocku
Společnost Stock Plzeň představila svou novinku v segmentu hořkých bylinných likérů Fernet Stock Orange, čímž doplnila stávající produktovou dvojici klasického Fernetu Stock a Fernetu Citrus. Uvedení novinky bude provázet nejsilnější startovací kampaň v historii firmy.
Výši rozpočtu na tříměsíční zaváděcí kampaň odmítají zástupci společnosti sdělit, ale jak M&M řekl marketingový ředitel Richard Švéda, bude se jednat o mnohem masivnější kampaň, než která před lety provázela uvedení výrobku Rapid konkurenční společnosti Jan Becher – Karlovarská Becherovka. Kampaň se rozběhne koncem října a zahrnuje televizní spoty, tiskovou a billboardovou reklamu, city lighty, reklamu v místě prodeje (např. podlahovou grafiku, salesbordy) či rozsáhlé ochutnávky v hypermarketech a supermarketech. V řazení bude na prvním místě inzerce v odborném tisku, po ní bude následovat inzerce v běžných časopisech a televizní kampaň se přidá v předvánočním období.
Jádrem cílové skupiny by měli být lidé ve věku 20 – 30 let, v rovnoměrném zastoupení mužů i žen. Novinka by měla do značné míry zaplnit mezeru na trhu, když by měla přitáhnout zcela nové konzumenty, kterým dosud žádná chuť nevyhovovala. Vedle toho by si své spotřebitele měla najít mezi konzumenty „trendy“ pití jako jsou různé ovocné likéry a také u největší konkurence – Becherovky.
Fernet Stock Orange bude na trh dodáván v půllitrovém a litrovém balení, později přibudou i menší „kapesní“ formáty či naopak obří třílitrové lahve. Cena Fernetu Stock Orange by se měla pohybovat na úrovni Fernetu Stock a Fernetu Stock Citrus.
„Naším cílem je ještě v letošním roce prodat více než půl milionu litrů Fernetu Stock Orange,“ uvedl Martin Petrášek, generální ředitel společnosti a dodal, že v příštím roce by to již mělo být 2,5 milionu litrů, přičemž společnost očekává celkový propad trhu o 10 až 20 %. Pro srovnání – před pěti lety byl na trh uveden Fernet Stock Citrus a během tří let se stal z naprosté novinky druhou nejprodávanější značkou v České republice – hned za Fernetem Stock.
Hořké a bylinné nápoje jsou nejpopulárnější kategorií lihovin v České republice a jejich podíl na celkovém prodeji lihovin tvoří jednu třetinu. Fernet Stock a Fernet Stock Citrus přitom v této kategorii zaujímají více než 70 %.
Vedle uvedení Fernet Stock Orange představila likérka nový spot na klasický Fernet Stock, který připravovala jeden a půl roku a který nahradí dosavadní „… i muži mají své dny“. Svou televizní premiéru si spot odbude koncem září.
Zároveň bude na trh uvedena limitovaná série „Rum tuzemský – naposled!“ ve výši 1,2 mil. kusů, neboť s ohledem na legislativu nebude již možné od Nového roku pro lihoviny vyrobené z jiného základu, než je cukrové třtina, užívat název rum.
Stock Plzeň – Božkov je největším výrobcem lihovin v České republice a jeho podíl na trhu přesahuje 30 %. Loni společnost prodala celkem 26,2 milionu litrů lihovin, což představuje meziroční zvýšení o 3,6 %. Vývoz se na produkci firmy podílel zhruba 5%. Majoritním vlastníkem společnosti je přední evropský výrobce lihovin a ovocných šťáv, koncern Eckes.
-bob-
Podobné zprávy
