Denně se po světě díky internetu přemístí dva bilióny dolarů
Po světě se každodenně přemístí přibližně dva bilióny dolarů, tedy více než 60 biliónů korun. Drtivá většina těchto transakcí se uskutečňuje bezhotovostně pomocí internetu. Vyplývá to ze studie Stav budoucnosti, kterou v rámci projektu Milénium zpracovala Americká rada Univerzity Spojených národů.
Jen elektronický obchod mezi podniky by měl před rokem 2004 dosáhnout 1,3 biliónu dolarů, některé odhady hovoří až o třech biliónech. Během pěti až šesti let by k informační dálnici mohla být připojena až jedna miliarda lidí.
Síť sítí by také měla sehrát rozhodující úlohu v boji proti chudobě. Ekonomové si od vzdělávání prostřednictvím světové sítě slibují postupné vyrovnávání rozdílů mezi chudými a bohatými zeměmi. Internet by tak mohl podstatně rozšířit globální spolupráci států a zajistit relativně levné školení pro všechny. Studie předpokládá i začlenění přístupu k internetu do základních lidských práv.
Za klíčové odborníci považují vytvoření pravidel chování na internetu a využívání softwaru, který by blokoval urážlivé či nebezpečné materiály.
V řadě zemí a někdy i na celých kontinentech je však globální síť stále velkou neznámou. Jen v Tokiu je více telefonů než v celé Africe. Do kontaktu s internetem přišel jen každý stý Afričan. Příkladné je podle studie využití informačních technologií v Jižní Koreji, která vytvořila hospodářství založené na znalostech. Informační technologie tvoří motor ekonomiky i v Japonsku, Thajsku nebo Indonésii. Internet však nastupuje i v dalších asijských zemích, především v Číně a Indii.
-čtk-
Podobné zprávy
Budějovický Budvar si na média vybral Publicis Groupe

Dvacet reklam, které zaručeně fungují

DATA: Letáky jsou zpět. A nabobtnaly
