Na zisku New York Times se podepsal pokles příjmů z reklamy
Pokles příjmů z reklamy způsobil další propad zisku mediální společnosti New York Times Co. Zisk vydavatele novin stejného jména a listu Boston Globe bez započtení mimořádných položek se v prvním čtvrtletí snížil na 59,6 miliónu dolarů, tedy 39 centů na akcii, z 69,8 miliónu dolarů, tedy 43 centů na akcii, ve stejném období loni. S mírným oživením společnost počítá ve druhé polovině roku, uvádí se v jejím prohlášení.
Analytici dotazovaní agenturou Thomson Financial/First Call očekávali zisk v rozmezí 35 až 40 centů na akcii, samotná společnost počítala se ziskem 34 až 37 centů na akcii. Čistý zisk včetně mimořádných příjmů a poplatků spojených s restrukturalizací činil 54,25 miliónu dolarů, tedy 35 centů na akcii. Příjmy vydavatele klesly meziročně o 5,3 procenta na 737,1 miliónu USD, z toho příjmy z reklamy se snížily o 10,2 procenta na 488,6 miliónu dolarů.
V samotné novinové divizi byly příjmy z reklamy nižší o 9,7 procenta. Společnost však tento pokles částečně připisuje velikonočním svátkům, které jsou pro reklamu nepříznivým obdobím.
Ve druhém čtvrtletí firma očekává zisk v rozmezí 47 až 52 centů na akcii, což je v souladu s odhady analytiků, napsala agentura Reuters.
-čtk-
Podobné zprávy

Dvacet reklam, které zaručeně fungují

DATA: Letáky jsou zpět. A nabobtnaly
