Rada by neměla tolerovat Železného výstupy, míní Dostál
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání by neměla tolerovat výstupy šéfa televize Nova Vladimíra Železného v pravidelném sobotním pořadu Volejte řediteli. Je o tom přesvědčen ministr kultury Pavel Dostál, jehož článek otiskly dnešní Lidové noviny.
Podle Dostála je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání slepá. “Jinak by nemohla tolerovat Vladimírovi Železnému to, co každou sobotu činí,” uvedl ministr. Vadí mu, že ředitel Novy na televizní obrazovce komentuje své soukromé spory.
“Vladimír Železný je totiž jediný stíhaný člověk na tomto širém světě, který má k dispozici jednou týdně televizi, aby v ní prezentoval svou nevinu,” podotkl Dostál.
Na pořad Volejte řediteli si vysílací radě stěžovala i bývalá servisní organizace Novy Česká nezávislá televizní společnost (ČNTS). V úterý zaslala radě podnět k zahájení správního řízení s firmou CET 21, která vlastní licenci na vysílání Novy. Železný podle nich opakovaně zneužil pořad Volejte řediteli k prezentaci osobních problémů a k útokům na jiná média a státní orgány. Mluvčí CET 21 Martin Chalupský odmítl podnět ČNTS komentovat.
Vysílací rada již loni v prosinci Železného vyzvala, aby se zdržel jednostranných komentářů k soudním či arbitrážním řízením, v nichž figuruje on nebo společnost CET 21. Poprvé ho na totéž upozorňovala v březnu loňského roku.
-čtk-