V soutěží Global Social Awards bylo nominováno 40 influencerů z celého světa, ale ocenění si odneslo pouze pět z nich. Mezi finalistkami byla také česká Influencerka Anna Šulc a známá švédská aktivistka Greta Thunderberg.

Galavečer moderovali topmodelka Karolína Kurková, Martin Rausch a Lisa a Lena, dvojčata známa z platformy TikTok. Smyslem soutěže je podpořit veřejnost a influencery v zájmu o sociální témata a v budování pozitivních hodnot na internetu. Během večera byl také několikrát zmíněn #thinksocial, který byl vytvořen speciálně pro tuto událost.

reklama
reklama

Ocenění byla udělena v pěti kategoriích:

Fun & Entertainment – Cena pro influencery, kteří baví, rozveselují a šíří dobrou náladu mezi své fanoušky. Odnesli si ji Ross Smith s babičkou (82), kteří jsou na internetu známí svými společnými komediálními virálními videi. Dvojice je oblíbená nejenom proto, že rozesmává své publikum, ale také díky až dojemně krásnému vztahu vnuka s babičkou. “Abych si vzal prášky na tlak,” vtipkoval Ross po předání ocenění vedle své babičky. Ta dodala: “Dneska pořádně zapaříme!”

Social Impact & Change – Cena určená pro influencery, kteří dělají svět lepším a jsou příkladem pro druhé. Výherkyní v této kategorii je brazilská modelka Paola Antonini, které po tragické autonehodě museli lékaři amputovat nohu. Paola se nenechala nepřízní osudu zlomit a rozhodla se, že se svým handikepem bude žít plnohodnotný život. Svým pozitivním myšlením inspirovala lidi po celém světě. “Je úžasné mít tady možnost potkat tolik zajímavých lidí,” sdělila publiku. V děkovací řeči zmínila, že bude ráda sdílet ocenění s první topmodelkou s Downovým syndromem Madeline Stuart, která získala druhé místo.

Inspiration & Influence – Kategorie pro influencery, kteří podporují své sledující v konání dobrých skutků a jsou pro ně vzorem díky svému kreativnímu a originálnímu obsahu. Ocenění získala Bonang Matheba z Jihoafrické republiky, známá hvězda televizních pořadů. “Myslím, že sociální sítě bychom měli všichni používat k šíření dobra,” řekla při přebírání ocenění.

Rising star – Ocenění pro nové tváře sociálních sítí, kteří si své publikum získali neotřelými, novými, a hlavně originálními tématy. V této kategorii zvítězila Vivien Alexy z Maďaska, která je zároveň držitelka ceny Cosmopolitan Blogger Awards. “Když máte sen, jděte si za ním,” řekla na podiu.

Social Special Award – Zvláštní ocenění, jež obdržel Nash Griera za snahu o záchranu naší planety. “Všechno důležité tu zaznělo. Buďte sami sebou, čiňte dobro, změňte svět. Vy to dokážete,” řekl při přebírání ocenění.

Sociální sítě jsou často společností vnímány negativně. Důvodů je mnoho ať už se to týká závislostí na sociálních platformách, nerealistických vzorů pro teenagery nebo neoznačených reklam u příspěvků. Global Social Awards chce proto podpořit všechny, kteří se snaží měnit svět sociálních sítí k lepšímu.

reklama