Pražský dopravní podnik (DPP) pronajme společnosti BigBoard reklamní plochy v 300 autobusech. BigBoard dopravnímu podniku zaplatí tři miliony korun a plochy bude mít v nájmu rok. ČTK to sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková.

Společnost měla mít od podniku plochy pronajaty již loni, reklamní firma Rencar ale podala návrh na předběžné opatření. S Rencarem vede DPP dlouhodobě spory o provoz reklamy v MHD.

reklama
reklama

BigBoard bude reklamu provozovat na nových autobusech SOR. V loňském roce podnik pronajal plochu na těchto vozech druhému v pořadí v tendru, společnosti Czech Outdoor. Ta obstarávala loni reklamu na 300 autobusech po dobu šesti měsíců.

Firma BigBoard je podle serveru justice.cz společníkem ve společnosti Czech Outdoor.

Rencar zajišťuje reklamu na 130 000 reklamních nosičích, za které platí podle DPP přibližně 50 milionů korun ročně.

Dlouhodobý spor vedou DPP a Rencar zejména o platnost smlouvy na provoz reklamy v MHD z roku 1997. Podle DPP je smlouva neplatná a po firmě chce peníze za neoprávněné využívání ploch. S tím Rencar nesouhlasí. Firmy na sebe vzájemně podaly žaloby. Soud verdikt zatím nevynesl.

Podle šéfa Rencaru Pavla Slabého platí firma dopravnímu podniku více, než uvádí DPP. Podle Slabého platí společnost ročně okolo 80 milionů korun. V loňském roce to bylo 76,4 milionu plus desetimilionová dividenda.

Rencar vznikl v roce 1990 jako dceřiná společnost dopravního podniku. Od roku 2001 je jejím majoritním akcionářem Europlakat, který je součástí mezinárodní skupiny JCDecaux.

reklama