

Mzdy ode zdi ke zdi. Kolik si vydělají pracovníci agentur?
Jaké jsou mzdy specialistů, accountů i vedoucích pracovníků digitálních agentur? Jak se měnily jejich příjmy, zjišťoval průzkum Fragile media.
„Jako spolumajitel středně velké digitální agentury (40+ lidí, 160 mil. Kč obrat) s vybudovanou manažerskou strukturou (CEO, mid‑level management, team leadeři) jsem postrádal seriózní zdroj informací o mzdách a benefitech těchto klíčových lidí. Proto jsem se na LinkedInu obrátil na ředitele podobných agentur s prosbou o vyplnění dotazníku v Google Forms,“ říká Daniel Kafka, ředitel Fragile media.


V půlce srpna zveřejnil na LinkedIn výzvu, během dvou týdnů se mu sešlo 32 vyplněných dotazníků. A jaké bylo zjištění o mzdách? „Obecně platí, že čím větší agentura, tím vyšší jsou mzdy. Jako u většiny pozic je ale rozdíl v tom, zda je člověk zaměstnán na hlavní pracovní poměr (HPP), nebo funguje jako fakturant na vlastní IČO, kdy si většinou přijde na o něco málo více peněz,“ vysvětluje Daniel Kafka. V průzkumu se však objevují i agentury, které mají pro oba typy zaměstnanců stejné platové úrovně.
Zajímavý je v rámci průzkumu, který zveřejňujeme v aktuálním vydání MAM, i pohled na to, jak ředitelé firem vnímají hodnocení mzdové úrovně přímo svými zaměstnanci. „Většina z nich si myslí, že platí spíše nadprůměrně a určitě funguje i korelace mezi vysokým vnímáním mzdové úrovně a reálné úrovně platů,“ říká Daniel Kafka a dodává, že za povšimnutí ovšem také stojí, že nízké hodnocení (3; na škále od 0 do 10, kde 10 je nejvyšší) daly agentury s poměrně nadstandardními mzdami. Na druhou stranu i jedna mimopražská agentura platící své zaměstnance spíše podprůměrně, dala vysoké hodnocení (8).
Celý průzkum najdete v časopise Marketing & Media, který vychází v pondělí 5. října 2020. Předplatit si ho můžete zde.
Podobné zprávy


Kampaň se Spikem Lee přinesla rekord pro Nike


Konec cookies je příležitostí začít využívat vlastní data


Téměř sedm milionů pro trvalou udržitelnost

