Jeden z největších operátorů placené televize v Evropě, lucemburská společnost M7 Group poskytuje balíčky hybridní satelitní/OTT placené televize třem miliónům domácností, a to prostřednictvím šesti různých značek v sedmi zemích Evropy. Je předním provozovatelem satelitní DTH placené televize v regionu Beneluxu i v České republice a na Slovensku, kde působí pod značkou Skylink.

V ČR a na Slovensku má podle údajů z roku 2017 kolem 1,65 milionu zákazníků, z toho asi milion připadá na Česko. Milion uživatelů platí měsíční servisní poplatek a 650 tisíc si předplácí některý z programových balíčků.

reklama
reklama

M7 Group vlastní také internetového a telefonního operátora v Nizozemsku Online.nl. Od roku 2014 je majoritním akcionářem M7 Group evropská investiční skupina Astorg.

Canal Plus provozuje placené televize ve Francii a v zámoří. Akvizicí podle agentury Reuters zvýší počet předplatitelů na 20 milionů.

Navrhovaná transakce v hodnotě jedné miliardy eur (25,8 mld. Kč) ještě podléhá schválení ze strany příslušných regulačních orgánů. Její dokončení se očekává tento rok v září.

 

reklama