Web Hospodářských novin iHNed.cz bude mít nového šéfredaktora. Od 1. března ho povede Filip Černý, dosavadní šéf multimediálního hubu Economie. „Hlavním úkolem Filipa a jeho týmu bude rozvíjet na iHNedu projekt placeného obsahu,“ uvedla ředitelka redakcí Zuzana Kleknerová.

Miloš Čermák, dosavadní šéfredaktor iHNed.cz, z firmy po dohodě šesti letech odchází. Do Hospodářských novin bude od března přispívat jako externí spolupracovník. Páteční suplement Hospodářských novin magazín Ego! Hospodářských novin po Čermákovi přebírá Irena Jirků. „Miloš Čermák je vynikající autor a jako s vynikajícím autorem s ním chceme i nadále spolupracovat. Čtenáři tedy o jeho texty nepřijdou,“ vysvětlila Kleknerová.

Filip Černý pracuje v Economii od září 2017. V minulosti působil jako investigativní reportér v pořadu Reportéři ČT, byl hlavním editorem pořadu Události a Události, komentáře. Vedl redakce nových médií České televize a byl šéfredaktorem on-line zpravodajství ČT24. Získal řadu novinářských cen, například Novinářskou křepelku či televizní cenu Elsa.

Cerny Filip Economia 1

Filip Černý

reklama
reklama

Není to jediná změna, která se ve vydavatelství děje. Na konci ledna vlastník vydavatelství Economia Zdeněk Bakala a jeho žena Michaela opustily statutární orgány firmy.  Z firmy také odešel ředitel redakcí Vladimír Piskáček.

reklama