Kolektiv webu Manipulátoři.cz založil spolek, který se stane vydavatelem webu. Spolek také požádal o živnostenské oprávnění například na vydavatelskou nebo reklamní činnost.

Web Manipulátoři.cz není klasickým zpravodajským serverem, ale publicistickou platformou. Zaměřuje se na oblasti politického marketingu, public relations a komunikace, s přesahem do dalších společenských věd.

„Financování projektu je náročné a nová právní subjektivita nám umožní, aby náš web poskytoval svým čtenářům zdarma co nejširší a nejkvalitnější informace týkající se dezinformací, které se objevují na internetu. Jistě si naši čtenáři všímají, že ve všední dny vydáváme i několik článku denně. V tomto trendu hodláme pokračovat,“ řekl šéfredaktor webu a zároveň předseda spolku Jan Cemper.

reklama
reklama

Web bude moci přijímat na svou činnost dary a už založil transparentní účet. „Existence spolku znamená i to, že lidem, kteří by chtěli přispívat na náš web, můžeme poskytnout potvrzení o daru pro daňové účely,“ vyzdvihl další výhodu právní subjektivity Jan Cemper.

 „Podporujeme od začátku nezávislé, otevřené myšlení za účelem otevírání kritické debaty o společenském a politickém dění, propojujeme podobně zaměřené iniciativy, ale tím to nekončí. Chystáme i další nové projekty,“ dodal zakladatel projektu Petr Nutil.

reklama