Vlastník vydavatelství Economia Zdeněk Bakala a jeho žena Michaela 28.1. 2019 opouští statutární orgány vydavatelství Economia. Zdeněk Bakala, který Economii vlastní od roku 2008 a je jejím jediným akcionářem, rezignoval na post člena dozorčí rady, Michaela Bakala pak na pozici členky představenstva.

“Vlastnictví médií chápeme jako veřejnou službu. Vždy jsme chtěli a dělali vše pro to, aby Economia a její tituly byly synonymem profesionální a svobodné žurnalistiky,” uvedla v tiskové zprávě mluvčí Bakaly Šárka Samková z BM Management.

Uvolněné místo po Michaele Bakala v představenstvu obsadí Monika Zahálková, která má zkušenosti z poradenství v oblasti správy a řízení společností, auditu správních orgánů a compliance. Představenstvo bude nadále pracovat ve složení Zuzana Řezníčková, předsedkyně představenstva, Pavel Burša, místopředseda představenstva a členové představenstva Michal Brejcha a už zmíněná Monika Zahálková. Dozorčí rada bude tříčlenná, jejím předsedou je i nadále Luboš Řežábek, členy i nadále zůstávají Zdeněk Fried a Jan Hanousek.

reklama
reklama

Toto není jediná změna, kterou mediální dům prochází. Ke konci ledna z něj odchází ředitel redakcí Vladimír Piskáček, kterého nahradí jeho dosavadní zástupkyně Zuzana Kleknerová. Loni na podzim skončil generální ředitel a předseda představenstva Economie Roman Latuske, v představenstvu jej nahradila Zuzana Řezníčková.

Economia vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom a Respekt a několik odborných titulů. Zároveň provozuje weby Aktuálně.cz nebo iHned.cz nebo Žena.cz. 

reklama