Dnešním dnem odstartoval druhý ročník charitativního projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Na stejnojmenném webu si mohou potenciální dárci vybírat, kterému osamělému seniorovi splní letošní vánoční sen.

Za prvních dvanáct hodin od spuštění projektu bylo zarezervováno 5500 přání, další nová nesplněná budou přibývat až do Štědrého dne. Do Českého rozhlasu dorazilo prostřednictvím 300 domovů pro seniory a dalších pečovatelských zařízení šest tisíc přání od osamělých seniorů.

reklama
reklama

„Od dnešního rána si přání zarezervovalo už 5500 dárců, nicméně počet přání bude pořád narůstat,“ ujišťuje vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu Blanka Bumbálková. Domovy se mohou do projektu stále přihlašovat, stačí poslat e-mail na adresu vnoucata@rozhlas.cz.

Mezi nejčastější přání dříve narozených patří například drobná elektronika, oblečení, hygienické potřeby a sladkosti. Velké oblibě se také těší zážitková přání, jakými jsou výlety do krajů dětství, doprovod na koncert nebo uspořádání zábavného odpoledne přímo v domově.

„Chceme společně starým, mnohdy osamělým lidem v domovech pro seniory udělat hezčí Vánoce. Ukázat jim, že žijeme ve společnosti, kde na sobě záleží i lidem, kteří se mezi sebou neznají. Máme radost, že se k nám přidávají nejen jednotlivci ale i celé firmy. Pomáhat je přece úplně normální,“ řekl šéfredaktor zpravodajství Českého rozhlasu a vedoucí projektu Ježíškova vnoučata Martin Ondráček.

Loni posluchači Českého rozhlasu splnili přes 14 tisíc přání a Ježíškova vnoučata dobrovolně podpořili také Karel Gott, Eva Samková, Lucie Bílá nebo Tomáš Klus.

Projekt Ježíškova vnoučata doprovodí nejen rozhlasová kampaň na všech stanicích Českého rozhlasu, ale také komunikace na sociální síti Facebook a Instagram s oficiálním hashtagem #jeziskovavnoucata.

reklama