Výrobce psích krmiv Brit se stal jedním z partnerů nového webu Prima Mazlíček, který na konci října spustila TV Prima. Stránky jsou určené desítkám tisíc majitelů psů v celé republice. Mimo jiné si kladou za cíl bojovat proti týrání zvířat, pomáhat útulkům a pomáhat při složitých právních sporech.

Na interaktivní Mapu naděje mohou uživatelé webu přidávat tipy na místa, kde se vyskytují množírny nebo týraná zvířata. Námětu se pak budou věnovat redaktoři zpravodajství TV Prima. Do iniciativy se zapojili také herci ze seriálu Krejzovi.

reklama
reklama

Podnět k projektu vzešel od spisovatele a scenáristy Josefa Habase Urbana. Jeho kniha Zloděj psů patří mezi partnery stránek. „Vztah člověka a psa je pro mne důležitější ukazatel úrovně společnosti než výše HDP na hlavu,“ podotýká Urban.

Ředitelka zpravodajství Primy Jitka Obzinová doplňuje, že stránky nebudou sloužit jen pejskařům a kynologům, ale všem milovníkům zvířat. „Naším cílem je nejen evidence a řešení případů, se kterými se na nás diváci obrátí, ale i bezprostřední pomoc a v neposlední řadě tlak na zákonodárce, pokud jde o ochranu zvířat. Pomáhat je totiž Prima!“ poznamenala.

reklama