Mediální skupina Mafra přebírá aktivity vydavatelství Bauer Media na českém a slovenském trhu. Obě společnosti to oznámily ve společné tiskové zprávě. Konkrétní podmínky nezveřejnily, transakci ještě musí schválit antimonopolní úřad.

Vydavatel MF Dnes tak do svého portfolia získá celou řadu úspěšných společenských a lifestylových časopisů, od Rytmu života po Cosmopolitan a Esquire. Baueři vydávají také televizní programy nebo křížovkářské magazíny.

reklama
reklama

„Skupina Mafra je podle našeho názoru ideálním vlastníkem našich titulů vydávaných v České republice a na Slovensku, které jsou známé svou čtenářskou oblibou,“ řekl Jörg Hausendorf, člen představenstva Bauer Media Group. „Jsem přesvědčený, že skupina Mafra bude za podpory našich zaměstnanců dále rozvíjet vydavatelské aktivity v obou zemích.“

Předmětem transakce nebyly aktivity skupiny Bauer Media Group na rádiovém trhu na Slovensku (Rádio Expres), ani aktivity společnosti NetBrokers Holding v obou zemích.

„Jsme potěšení, že můžeme připojit tituly vydávané společností Bauer do našeho portfolia a rovněž i přivítat v našem týmu novináře, díky kterým tyto tituly vznikají. Nadcházející vlastnická změna by neměla mít dopad na běžné provozní fungování jednotlivých titulů a práci lidí, kteří je tvoří. Naopak, jsme přesvědčeni, že ve spojení se současnou pozicí Mafry v jiných segmentech vydavatelského trhu budeme schopni tituly společnosti Bauer dále rozvíjet a zvýšit jejich hodnotu pro čtenáře a rovněž pro naše obchodní partnery,“ řekl Štěpán Košík, předseda představenstva Mafry.

reklama