Dva seriály a tři desítky pořadů nabídne v den svého startu - v neděli 7. října - nová internetová televize Mall.tv patřící do skupiny Mall Group. Další epizody nebo formáty pracující s živým vysíláním přibydou do programové nabídky v průběhu následujících dní a týdnů.

Během prvního měsíce od spuštění nabídne televize zdarma 300 videí vlastní produkce. Půjde o zábavní formáty, populárně-naučné pořady, ale i o sport nebo reality show.

Pro e-commerce holding, kam patří weby Mall.cz, Vivantis či Czc.cz, projekt připravil tým šéfproducenta Lukáše Záhoře a producenta Milana Kuchynky, kteří dříve pracovali pro Stream.cz společnosti Seznam.

reklama
reklama

Hlavními taháky programu budou seriály Stylista a Život je hra, který vznikl jako adaptace norského sitcomu Match.

Mall.tv půjde po vzoru Netflixu a uvede vždy více epizod najednou. Přinese také například reality show z automobilového prostředí Závodní akademie, „neseriózní“ zpravodajství Události Luďka Staňka, pořad Adama Gebriana o architektuře Překvapivé stavby či interaktivní soutěž Vyhraj to!.

Programovou nabídku doplní filmy od distribuční společnosti Aerofilms a KVIFF Distribution nebo sitcomy České televize Kosmo a Čtvrtá hvězda.

Ambiciózní plán

Internetovou televizi bude možné sledovat bezplatně na jakémkoliv displejovém zařízení s internetovým připojením. Postupně přibydou i aplikace pro mobilní telefony a chytré televize. Do konce tohoto roku by podle slov Lukáše Záhoře on-line televize chtěla dosáhnout jednoho milionu zhlédnutí za měsíc.

Reklama i partnerství

Obchodní model televize je postaven na příjmech z reklamy a v prvních dvou letech zejména i na obsahové spolupráci. Televize bude úzce spolupracovat s weby, které patří do skupiny Mall Group a bude pro ně připravovat projekty na míru. To samé by chtěla zrealizovat i pro externí partnery.

Příkladem obsahové spolupráce je propojení pořadu o vaření 30Menutovka a e-shopu s jídlem Košík.cz. Recepty, podle kterých bude foodblogerka a moderátorka Koko vařit, bude možné jedním kliknutí zakoupit na webu, buď přímo během vysílání pořadu nebo i v předstihu. Obdobná spolupráce by měla probíhat i v pořadech zaměřených na módu či kosmetiku, jak MAM přiblížil obchodní ředitel Mall.tv Juraj Felix, který dříve pracoval například pro Google. Byznys plán je v současné době připraven na tři roky, na jeho konci by většina příjmů televize měla pocházet z programatické on-line reklamy.

Lukáš Záhoř a Juraj Felix představí televizi Mall.tv a její cílení 23. října 2018 na konferenci Forum Media 2018, kde zbývají už jen poslední volná místa. Kupte si vstupenku včas.

Spuštěním vlastní internetové televize chce Mall Group vytvořit on-line alternativu obchodního domu, kde lidé najdou vedle nákupů i služby a zábavu. „Spoléhat se v rámci e-commerce jenom na samotný nákup už dneska nestačí. Jako první v tomto regionu jsme se vydali na poměrně složitou cestu: chceme kolem nakupování vytvořit celou platformu služeb a zážitků,“ řekl Igor Matejov, CCO Mall Group.

Screenshot webu Mall.tv

Vybrané pořady Mall.tv

UDÁLOSTI LUĎKA STAŇKA 

Zprávy, jaké jste ještě neviděli, s moderátorem, který by si na televizních obrazovkách ani neškrtl. Známý komentátor a stand-up komik Luděk Staněk v seriózním zpravodajském studiu zcela neseriózním způsobem komentuje aktuální dění z domova. Ze světa. Ze sportu. A taky z počasí. Možná bude i blbec na konec.

VYHRAJ TO!
Týden co týden mají diváci příležitost získat hodnotné ceny. V přímém přenosu si o ně s populárním moderátorem Tomášem Zástěrou může na počítači nebo mobilu zahrát kdokoli. Není to žádná věda! Stačí být dostatečně světaznalý a pohotový. V každém kole je deset otázek a vyhrává soutěžící s nejrychlejší správnou odpovědí.

STYLISTA
Artur je nejžádanější stylista v Čechách. Perou se o něj všechny módní časopisy, největší celebrity touží po tom, aby je aspoň jednou oblékl, a má tolik práce, že neví, kam dřív skočit. Nebo takhle nějak by si to asi představoval. Za komediálním seriálem ze zákulisí českého showbyznysu stojí scenárista Luděk Staněk a producent Kanceláře Blaník Milan Kuchynka.

ZÁVODNÍ AKADEMIE
Životem protřelí proti mladým a neklidným. Na startovní čáře v červených kombinézách Tonya Graves, Jakub Bína, Petr Cerha alias Nasty proti týmu modrých ve složení Andrea Kalousová, Jakub Štáfek a Denis Kubík. Společně prožijí s vítězem série Le Mans Janem Charouzem pět dní a pět nocí na speciálním okruhu, aby se po absolvování teoretické i praktické výuky utkali proti sobě. Náročný výcvik i napínavé závody zaručí, že bude na co koukat i co se za volantem přiučit.

30MENUTOVKA
Unikátní koncept domácího vaření vysílaného v reálném čase od přípravy ingrediencí až po servírování pokrmu na talíři. Foodblogerka a moderátorka Koko provádí postupem přípravy rychlých jídel krok za krokem, bez jakýchkoli střihů a zásahů do živého vysílání! Stačí si předem nakoupit všechny avizované suroviny, zkontrolovat kuchyňské vybavení a pak už se jen ohánět v kuchyni společně s ní. A kdyby atmosféra houstla až moc, Koko je stále na příjmu. Úspěšný výsledek nejpozději do 30 minut je proto vždy zaručen.

MILÝ LACO
Laco Déczi je fenomenální trumpetista a jazzman světového formátu a taky je všechno, jen ne milý. Přesto do jeho svérázné poradny chodí dotazy, které ho takto oslovují. A tak neváhá a zodpovídá je s moudrostí starého dědka, který se s ničím nemaže, protože proč taky. Upozornění: v pořadu padají sprostá slova, není vhodný pro děti, mladistvé a útlocitné.

JEDNOU RUKOU
Veronika Rážová se narodila bez levé horní končetiny. Je proto zvyklá všechno zvládat pouze pravačkou a o své tipy, grify a každodenní zlepšováky se ráda podělí. Jak si jednou rukou zavázat tkaničky? Jak uplést cop nebo oškrábat brambory? Vychytávky, které ocení nejen indisponovaní, ale i zaneprázdnění.

ROZUM V TROUBĚ
Vážné i nevážné povídání o zaručených receptech, potravinách či produktech zdravé výživy, o nichž jejich autoři, výrobci a prodejci tvrdí, že jsou zárukou zdraví, štěstí a trvalé energie. Pořadem provází zvídavý šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk a výživový specialista Petr Havlíček, kteří uvádí mnohdy rozporuplná tvrzení na pravou míru. Zřejmě totiž není vědního oboru, ve kterém by byl větší chaos, než je zdravá výživa.

ŽIVOT JE HRA
Desetidílná adaptace norského sitcomu o klukovi, kterému je něco přes dvacet a má problémy jako někdo, komu je přes dvacet, takže chce přítelkyni, víc sexu a míň situací, v nichž si připadá jako úplný idiot. Štěpán je navíc neustále sledován dvěma sportovními komentátory, kteří se se svou komentátorskou budkou ocitají u všech klíčových okamžiků jeho života, včetně těch intimních. V originále nese seriál název Match a autorem jeho námětu a scénáře je Martin Lund, držitel Křišťálového glóbu ze 47. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

GEBRIAN: PŘEKVAPIVÉ STAVBY
Míjíme je denně bez povšimnutí a málokdo ví, jak vlastně vypadají uvnitř. Adam Gebrian představuje 15 významných staveb, které stojí tak trochu stranou zájmu, a přitom to jsou skryté perly česko-slovenské moderní architektury. V novém pořadu populárního architekta se jim dostane zasloužené pozornosti i dvojnásobné stopáže, než byli diváci jeho sérií dosud zvyklí.

BEZ FRÁZÍ
Profesionální sport. Prostředí dostatečně mediálně pokryté… Vážně? Ne tak docela. Bez frází nabízí jiný úhel pohledu, ten zákulisní, který se na odiv nevystavuje. Psal se říjen roku 2016, když hokejisté Radim Vrbata a Jakub Koreis a sportovní novinář František Suchan spustili unikátní sportovní projekt. Web, na kterém vrcholoví sportovci dostávají prostor říct vše tak, jak to cítí. K dnešnímu dni tuto možnost využilo přes 130 z nich a další na svou chvíli teprve čekají. Píše se rok 2018 a Bez frází má před sebou další výzvu – video.

ZMLSANÉ DĚJINY
Roman Vaněk je sběratelem historických kuchařek a jídelních lístků
a vždy ho zajímalo, jak chutná jídlo uvařené podle 300 let staré receptury. Bude poživatelné? Do rondonů proto povolá vyhlášené šéfkuchaře, o pomoc požádá nejpovolanějšího z povolaných – Docenta Jídlo alias Doc. Martina France z Akademie věd, který je expertem na dějiny stravování, a společně podniknou výpravu do kuchyní našich prababiček.

reklama