První novinová společnost (PNS), tuzemský největší distributor tisku, podepsala smlouvy o koupi alternativního poštovního operátora Mediaservis. Tím byl dovršen několik měsíců trvající akviziční proces.

Obě společnosti od začátku letošního roku spolupracují na distribuci denního tisku do schránek předplatitelů, kdy nahradily služby České pošty. Zejména zkraje roku se ale potýkaly s nedostatkem doručovatelů a v některých regionech nebyly firmy schopné předplacené noviny doručit. Situace se stabilizovala až po několika měsících.

reklama
reklama

Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže už počátkem léta. Podle antimonopolního úřadu nebude mít spojení dopad na hospodářskou soutěž.

„Spolupráce obou společností vedle distribuce předplatného deníků přináší i další synergie. Jako první se nabízí rozšíření doručování o další předplacené tituly. Už od září zajišťuje PNS dopravu adresných zásilek, tedy dopisů doručovaných Mediaservisem, do vybraných předávacích míst v celé ČR. Připravuje se také stěhování provozů Mediaservisu do společných prostor s PNS a řada dalších opatření,“ říká předseda představenstva PNS a jednatel Mediaservisu Petr Novák, který byl zároveň jmenován jednatelem společnosti Mediaservis.

Denně se v rámci předplatného do schránek doručuje v průměru 200 tisíc deníků. PNS zajišťuje rozvoz předplacených novin z tiskáren do zhruba 3100 míst, kde si je přebírají doručovatelé Mediaservisu a následně je roznáší do schránek. Doručování novin v současné době zajišťuje každý den 3800 doručovatelů.

Mediaservis doručuje adresné a neadresné zásilky (např. reklamní letáky). Pro tuto činnost zaměstnává téměř 10 tisíc doručovatelů. Dosud byl součástí slovenské skupiny Cromwell, která je na Slovensku největším alternativním poštovním operátorem. Cenu transakce se obě strany rozhodly nezveřejňovat.

Hlavními akcionáři PNS jsou Vltava Labe Media (podíl 35 %), Czech News Center (27,02 %), Mafra, (26,27 %) a Bauer Media (11,24 %).

reklama