Slovenská policie dnes ráno zatkla osm osob podezřelých z vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně. Informoval o tom Denník N i další slovenská média.

Zátah proběhl na jihu země, podle policejního vyjádření nyní probíhají domovní prohlídky. Podle Denníku N by měl být mezi zadrženými pachatel vraždy a osoby, které mu pomáhaly. Aktuality.sk přinášejí fotografie ze zásahu.

„V týmu vyšetřovatelů byli a jsou i zkušení vyšetřovatelé a případ dozorovali dva mimořádně erudovaní prokurátoři Úřadu speciální prokuratury. Rozsah vyšetřování, i za účasti Europolu a dalších zahraničních složek, byl bezprecedentní,“ uvedl na Facebooku právní zástupce rodin zavražděných Daniel Lipšic. „Vím, že u nás vládne (a často oprávněně) všeobecná skepse vůči našim bezpečnostním orgánům, ale chci Vás požádat, abyste důvěřovali výsledkům tohoto vyšetřování. I díky veřejnému tlaku si už nikdo nedovolil do jeho průběhu zasahovat,“ dodal.

reklama
reklama

Vražda novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně se stala 21. února 2018 přímo v domě mladého páru ve vesnici Velká Mača. Martinu Kušnírovou vrah usmrtil výstřelem do hlavy, Ján Kuciak podlehl dvěma výstřelům do srdce. Motivem vraždy byla podle prokuratury novinářova investigativní práce.

reklama