Dvacet dnů před koncem crowdfundingové kampaně splnil chystaný Nový deník svůj cíl a získal 3000 předplatitelů. Jde o mix odběratelů digitální i tištěné verze, na různě dlouhá období. Noviny dosáhly mety za necelých 12 dnů a díky tomu je jisté, že 28. října začnou vycházet.

„Mnoho mediálních matadorů nevěřilo, že tento bláznivý nápad může vyjít. Tvrdili, že o něj nebude zájem, že pro to není vhodná doba, že Češi nikdy nebudou platit za zprávy na internetu. My jsme však byli přesvědčeni, že podobný pokus má hluboký smysl právě teď, kdy je znejistělá celá společnost a kdy je mediální scéna oslabená mnoha faktory,“ uvedl ředitel vydavatelství Ján Simkanič.

reklama
reklama

Několik desítek předplatných podle něj přibylo díky kauze se záhadnou lékařkou Taťjanou Horákovou, kterou citoval premiér i média, ale jejíž humanitární zásluhy jsou pravděpodobně smyšlené.

„Hlavní cíl, získat stabilní základnu alespoň 20 tisíc předplatitelů, je daleko před námi. Nemluvě o tom, že hranice tištěného vydání ještě pořád není splněna, byť už je dost blízko,“ dodává Simkanič.

reklama