reklama
reklama

Světlana Witovská z České televize se stala čerstvou držitelkou novinářské ceny K. H. Borovského za rok 2017, udělovanou Nadací Český literární fond v Havlíčkově Brodě. Do širšího povědomí se dostala jako moderátorka televizního duelu prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše, který Česká televize vysílala 25. ledna. Podle poroty byl její výkon elegantní a zároveň důsledný.

Jsem ráda, že se to stalo teď, kdy je Česká televize trnem v oku mnoha lidí,“ reagovala Witowská. Lidé podle ní snad pochopili, že je veřejnoprávní televize potřebná. Witowská pracuje v České televizi od roku 1996.

Cenu Novinářská křepelka, udělovanou novinářům do 33 let, získali Kristýna Novotná z iRozhlas.cz a Jakub Zelenka z Aktuálně.cz a Hospodářských novin. Novotnou porota ocenila za ‚nasazení a důslednost dělat novinařinu ve veřejném zájmu‘ a Zelenku za ‚investigativní nasazení v oblasti dezinformací a fake news.‘

Cenu Opus Vitae získal Petr Uhl za ‚celoživotní prosazování spravedlnosti, lidských práv a za osobní statečnost.‘

Novinářskou cenu K. H. Borovského udělila správní rada Nadace Český literární fond letos po jednadvacáté. Ocenění navrhuje šesti členná odborná porota v čele s Martinou Riebauerovou. Hlavní novinářská cena je spojena s odměnou 50.000 Kč. Ceny Novinářská křepelka, které předává kraj Vysočina a město Havlíčkův Brod, jsou dotovány částkou 3.333 Kč.

 

reklama