Americký společenský měsíčník Vanity Fair věnuje každoročně jedno ze svých vydání filmovým hvězdám z Hollywoodu. Redakce vždy vybere několik osobností pro společný portrét na rozkládací titulní straně, který pořizuje světoznámá fotografka Annie Leibovitz.

Na letošní obálce pózují například Oprah Winfreyová, Nicole Kidmanová, Tom Hanks nebo Harrison Ford. Poprvé se na ní objevuje i legendární šéfredaktor Graydon Carter, který odchází do důchodu.

reklama
reklama

Kvůli časovému vytížení herců se osobnosti fotily ve skupinkách a jejich portréty pak byly v počítači spojeny do jednoho velkého. Mezi focením a uzávěrkou však několik žen obvinilo herce Jamese Franca ze sexuálního obtěžování, takže se ho redakce rozhodla dodatečně digitálně vymazat z hotové fotky a stáhnout i připravený rozhovor.

Na výsledném portrétu se tedy výrazně podepsal Photoshop a redakce neuhlídala několik grafických chyb. Uživatele na sociálních sítích zaujala zejména zvláštní póza herečky Reese Witherspoonové, kterou objímá Oprah Winfreyová. Jednak není jasné, na čem vlastně Witherspoonová sedí, a jednak se při bližším pohledu zdá, že má tři nohy.

Na jiném snímku ze zákulisí focení této kompozice má Winfreyová pro změnu tři ruce.

Obě slavné ženy si z toho na sociálních sítích dělají legraci. „Tak teď už každý ví, že mám tři nohy. Doufám, že mě budete dál brát takovou, jaká jsem,“ vtipkovala na Twitteru Witherspoonová.

Winfreyová na to odpověděla, že s třetí nohou nemá problém, pokud bude herečka na oplátku respektovat její třetí ruku.

Zpěvačka a herečka Zendaya má na společné fotografii jenom jednu nohu.

Redakce Vanity Fair přiznala, že tři ruce Oprah Winfreyové jsou chyba, kterou v digitální verzi napraví. U Reese Witherspoonové však trvá na tom, že nejde o třetí nohu, ale o látku šatů. Hollywoodské číslo vyjde 6. února.

reklama