Německá edice pánského magazínu Playboy poprvé v historii nafotila jako playmate měsíce muže po operativní změně pohlaví. Tváří únorového vydání bude transsexuální modelka a televizní celebrita Giuliana Farfalla, která se narodila jako Pascal Radermacher.

Šéfredaktor německého Playboye Florian Boitin podotkl, že transsexuální playmate je zcela v souladu s Hefnerovou myšlenkou potírat jakékoliv formy společenského vyloučení a netolerance.

reklama
reklama

Čtenost německého Playboye se podle údajů vydavatele, společnosti Hubert Burda Media, pohybuje kolem tři čtvrtě milionu čtenářů měsíčně. Prodaný náklad pak činí zhruba 145 tisíc výtisků.

Americké vydání Playboye si podobný krok vyzkoušelo už v listopadu s francouzskou modelkou Ines Rau. Podle vydavatele časopis tento krok plánoval dlouho a rozhodl se pro něj osobně zakladatel magazínu Hugh Hefner. Ines Rau v Playboyi pózovala už v roce 2014, nebyla však na hlavním plakátu, který náleží jen playmate.

V domovských Spojených státech zájem o papírový Playboy stále klesá. Podle údajů z loňského června náklad meziročně spadl o 30 procent na 474 tisíc výtisků. Není zatím známo, jak se na prodejích odrazil nápad s transsexuální playmate. Šlo navíc o mimořádné sběratelské vydání, které skládalo poctu zesnulému zakladateli časopisu.

reklama