Stejně jako na zářijovém ceremoniálu televizních cen Emmy, tak i při 75. ročníku filmových cen Zlatý globus vévodily seriály se silnými ženskými rolemi. A týkala se jich i celá atmosféra večera: většina proslovů vítězů se totiž dotkla boje proti sexuálnímu násilí a nerovnosti pohlaví.

Nejvíce trofejí si odnesl miniseriál Sedmilhářky - celkem čtyři. Jeho děj se odehrává kolem matek z kalifornského městečka Monterey a jedné vraždy. Po nedělním udílení přibyla hercům Nicole Kidmanové, Lauře Dernové a Alexandru Skarsgårdovi za jejich výkony vedle Emmy i soška Zlatého globu. Poslední globus si odnesli tvůrci minisérie.

Sedmilhářky ovládly Zlaté glóby

V kategorii dramatických televizních seriálů si dvě ceny připsal Příběh služebnice, za kterým stojí streamovací služba Hulu. Vedle celkového vítězství v kategorii byla oceněna za hlavní roli i herečka Elisabeth Mossová. Adaptace dystopického románu kanadské autorky Margaret Atwoodové vypráví o světě zmítaném ztrátou lidské plodnosti.

Hulu sklízí úspěch s Příběhem služebnice

Na žánr komediálních seriálů nicméně Zlaté globy nahlédly odlišně než porotci z Emmy, kteří ocenily seriál Viceprezidentka. Dvě sošky si v neděli převzal počin z dílny Amazonu Úžasná paní Maiselová. Hrdinkou je zde žena v domácnosti 50. let, která se rozhodne stát komičkou. Za ztvárnění paní Maislové byla oceněna Rachel Brosnahanová, která si v minulosti zahrála například i v seriálu Dům z karet.

Úžasná paní Maiselová je dalším silným ženským příběhem

Po jednom Zlatém globu si odnesly seriály This Is UsMaster of None a Fargo.

Z filmů jasně dominoval snímek Tři billboardy kousek za Ebbingem režiséra Martina McDonagha o boji matky za spravedlnost po znásilnění a vraždě dcery. Stejně jako Sedmilhářky obdržel čtyři sošky. Porota jej prohlásila za nejlepší drama ocenila také jeho hlavní ženskou roli, vedlejší mužskou roli a scénář.

Nejvíce nominací měl letos film z období studené války Tvář vody. Z celkových sedmi ale proměnil jen jednu, a to za režii Guillerma del Tora

75. ročník udílení Zlatých globů se konal 7. ledna 2018 v hotelu Beverly Hilton v Beverly Hills, Los Angeles. Gala večer moderoval Seth Meyers.

reklama
reklama

 

reklama