Celkem devět nových projektů uvede na svých obrazovkách Česká televize v první polovině roku 2018. Podle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka se veřejnoprávní televize snaží držet žánrů. V jejích seriálových novinkách budou tedy zastoupeny thriller, komedie i tradiční krimi.

Prvním ze seriálů je kriminální thriller s názvem Vzteklina. V hlavní roli virologa se představí herec Kryštof Hádek, který v prostředí šumavských Sudet dohlíží na vakcinaci zvířat nakažených vzteklinou a hledá příčinu nákazy. Zároveň vypracovává odborný posudek pro tým kriminalistů, kteří vyšetřují dvojnásobnou vraždu. Oba případy spolu totiž mohou souviset.

Kryštof Hádek v seriálu Vzteklina

Po seriálu Trapný padesátky se ČT znovu pokusí o komedii. Podle vlastní, stejnojmenné divadelní hry natočil Petr Zelenka seriál Dabing Street. Ten rozehrává příběh krachujícího dabingového studia Zero a jeho zaměstnanců, které ztvárňují Hynek Čermák, Václav Neužil nebo Klára Melíšková.

Herci z komediálního seriálu Dabing Street

Poslední novinkou bude detektivní série Inspektor Max. Slovenského kriminalistu Zoltána Maxe v ní hraje Juraj Kukura, který stojí i za námětem. „Mám plné zuby seriálů, kde se ráno najde nějaká mrtvola u jezera a na konci se přijde na to, kdo ji zabil. Myslím, že dnes bychom měli přikročit k jiným žánrovým možnostem. Inspektor Max není taková kriminálka, má silný společensko-sociální půdorys,“ uvedl Kukura. 

Kromě seriálů nabídne ČT i dvě dvojdílné minisérie dramatizující skutečné události. Snímek Dukla 61 se odehrává na pozadí největšího poválečného důlního neštěstí na území tehdejšího Československa. V hlavních rolích se objeví Marek Taclík a Martha Issová. Další dvojdílný snímek, Metanol, se inspiroval kauzou z roku 2012.

Dvořák na tiskové konferenci také zdůraznil, že program příštího roku se ponese ve znamení „osmičkových“ výročí, jako je připomínka sto let od vzniku samostatného Československa nebo 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy. „Nechali jsme si spočítat, kolik peněz investovala ČT do pořadů, které budou připomínat osmičková výročí. Je to víc než 200 milionů korun,“ dodal.

V prvním pololetí uvede ČT v rámci připomínek významných jubileí například dokumentární cyklus Rudí prezidenti, dokumenty Válečné nevěsty, Okupace očima okupantů, Druhá republika a další.

Programovou nabídku doplní ještě čtveřice televizních filmů. Miroslav Donutil a Ondřej Vetchý se potkají ve snímku Můj strýček Archimedes. Režisérka Andrea Sedláčková představí už čtvrtý příběh svého filmového alter ega Renáty Soukupové Dívka za zrcadlem. Veřejnoprávní televize dále nabídne situační komedii Trojí život, zatímco snímek Bůh s námi připomene výročí 400 let od pražské defenestrace, kterou započala třicetiletá válka.

reklama
reklama

 

reklama