V pražském Karlíně zahájilo provoz nové televizní studio mediálního domu Economia. Vzniklo přímo v newsroomu, který sdílí novináři Hospodářských novin a Aktuálně.cz či týdeníků Respekt, Ekonom a Marketing & media.

Ve studiu se budou nově natáčet nejen všechny hlavní pořady pro zpravodajský server Aktuálně.cz či byznysové rozhovory pro HN, ale přesouvá se tam i veškerá produkce internetové televize DVTV.

Studio vzniklo uprostřed redakce a má několik variabilních prostředí. Jedna část je odhlučněná a bude sloužit pro debaty hlavního analytika HN Leoše Rouska. V dalším koutě zůstal průhled do redakčního zázemí a natáčet se zde bude například nový televizní glosář Ovladač filmového kritika Kamila Fily či Sociál, pořad o dění na sociálních sítí. Své glosy na aktuální témata zde bude pod názvem Fakenews show točit i analytik Ekonomu David Klimeš.

Do nových prostor se také přesouvá DVTV moderátorské trojice Daniela Drtinová, Martin Veselovský a Emma Smetana. Ta svůj dosavadní stupínek mění za část studia, která zůstává otevřená do newsroomu. Na záběrech z rozhovorů tak zůstane zachován pohled do redakce.

Ve studiu budou vznikat také živě vysílané speciální debaty DVTV, Aktuálně.cz a Hospodářských novin.

Za uplynulé tři roky si uživatelé na Aktuálně.cz přehráli takřka 200 milionů videí. Pod hlavičkou DVTV vznikly od konce května roku 2014 téměř tři tisíce rozhovorů, reportáží a živých přenosů. Celkový počet zhlédnutí videí DVTV už dosahuje hranice 90 milionů. Diváci je mohou sledovat na webu Aktuálně.cz nebo v mobilních aplikacích pro platformy Android a iOS.

Tento publicistický videoprojekt stejně jako loni ovládl soutěž nejlepších webových realizací Křišťálová lupa v kategoriích Cena popularity a Zpravodajství. Celkově v této soutěži získal už sedm hlavních ocenění.

reklama
reklama
reklama