Na webové stránce TVArchitect.com odstartovala vysílání první internetová televize zaměřená na svět architektury a stavebnictví. Nabídne videorozhovory, reportáže, dokumenty, ale i zpravodajské články.

Podle ředitele Romana Drnovce chtěla internetová televize nejprve poskytnout odborníkům místo, kde by se mohli dozvídat zajímavosti ze zahraničí, nacházet inspiraci a vyměňovat zkušenosti. Nakonec se ale rozhodla vytvořit obsah i s přesahem k neodborné veřejnosti.

reklama
reklama

„Cílovým divákem je ten, kdo se zajímá o moderní technologie a trendy ve stavitelství, není mu lhostejné prostředí, ve kterém žije a jaké stavby ho obklopují,“ dodává šéfredaktorka Nina Fibigerová.

Kromě vlastních rozhovorů televize vytvořila i originální pořady, na kterých se podílí odborníci z branže. Zdeněk Lukeš pro TV Architect připravuje vlastní seriál s názvem Skryté poklady architektury. Na obsahu se podílí i ředitelka brněnské Villy Tugendhat Iveta Černá.

TV Architect má i zahraniční ambice. Veškerý obsah tak lze přepnout do angličtiny. Společnost také spolupracuje už s více než 90 zahraničními architektonickými studii, včetně britských Zaha Hadid Architects, Forster and Partners nebo dánských CEBRA.

Dále bude stanice mediálním partnerem nadcházejícího mezinárodního festivalu World Architecture Festival Berlin, který proběhne v polovině listopadu.

Za vznikem a financováním internetové televize stojí majitel distributora keramických obkladů a dlažeb ProCeram Pavel Basl

reklama