Stanice Frekvence 1 pravděpodobně přišla o nejposlouchanější pořad v českých rádiích, a to o Těžkej Pokondr na Frekvenci 1. Dneškem totiž na rádiu skončili jeho moderátoři Miloš Pokorný a Roman Ondráček.

Se zprávou přišel novinář Jaroslav Kmenta. Na svém Facebooku uvedl, že důvodem odchodu moderátorů je údajná cenzura výběru hostů do pořadu ze strany vedení stanice.

Pokondři měli se svými šéfy spory již delší dobu. Vše vygradovalo tento týden, kdy si chtěli pozvat do studia mne, abychom pošprechtili o mé nové knize Boss Babiš. Bossové Frekvence 1 jim to ale zakázali. Prý propagace, a taky politika… takový to blablabla. ,Pozvěte si Kmentu za měsíc,' radili jim prý šéfové,“ uvedl.

reklama
reklama

Podle Kmenty Pokorný s Ondráčkem oznámili konec v živém vysílání a na rozloučenou „svým šéfům“ pustili skladbu Kretén ze svého nového alba Star Boys.

TĚŽKEJ POKONDR - Sketmen (Kretén)

Po odvysílání pořadu s Pokondry se k celé situaci vyjádřil na facebookovém účtu jejich kolega Luboš Xaver Veselý, který moderuje na Frekvenci 1 pořad Pressklub. „Pracuji na Frekvenci 1 více než 15 let. Za celou tu dobu mi nikdo žádného hosta ani nezakázal, ani nepřikázal... Kdyby Pokondři z rádia odešli, byla by to velká škoda. Jsou výborní. Snad se to vysvětlí... věřím tomu,“ napsal.

Frekvence 1 se proti výrokům na sociálních sítích Jaroslava Kmenty a dua Těžkej Pokondr v dnešním živém vysílání ohradila. Uvedla také, že k ukončení spolupráce zatím nedošlo ani z jedné strany.

Zdůrazňujeme, že Roman Ondráček a Miloš Pokorný jsou na Frekvenci 1 v roli moderátorů a dramaturgie pořadu včetně výběru hostů spadá do kompetence vždy šéfredaktorovi stanice a on-air manažerovi. Ti řeší pozvánky pro hosty do vysílání často i s několikaměsíčním předstihem. Moderátoři mohou přicházet s podněty na témata a hosty, pozvánky hostům ale vždy odchází až po vzájemném souhlasu všech stran,“ řekla mluvčí Zuzana Nevoralová

Jak dodala, v případě Jaroslava Kmenty vedení stanice navrhlo termín, byl ale odmítnut. „Více se k této uměle vyvolané kauze a ani k rétorice a komerčním zájmům pana Kmenty a dua Těžkej Pokondr vyjadřovat nebudeme,“ uzavřela mluvčí.

Rádio Frekvence 1 patří do skupiny Lagardere Active ČR, která také provozuje stanice Evropa 2, Rádio Zet nebo Bonton. Právě na Bontonu se dvojice Pokorný a Ondráček roku 1992 sešli a od té doby spolupracují.

reklama