Zřejmě na předávkování léky zemřel ve Spojených státech Paul Horner, označovaný za "krále falešných zpráv". Osmatřicetiletý Horner své nepravdivé články publikoval na Facebooku a na různých webových stránkách. O sobě mimo jiné prohlašoval, že byl hlavním strůjcem vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách, ačkoliv ho nenávidí.

K Hornerovým známým falešným zprávám patří i tvrzení, že bývalý prezident Barack Obama je gay a radikální muslim.

reklama
reklama

Zpravodajský server BBC uvedl, že Horner byl nalezen mrtvý 18. září ve své posteli ve městě Laveen v americkém státě Arizona.

Takzvané fake news byly jedním z velmi diskutovaných témat v souvislosti s loňskými prezidentskými volbami v USA, v nichž Trump překvapivě porazil demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. Výsledek hlasování podle některých názorů ovlivnila právě záplava falešných zpráv.

Hornerovo smyšlené tvrzení, že demonstranti dostávají zaplaceno 3000 dolarů za to, aby se účastnili protestních akcí proti republikánskému kandidátovi Trumpovi, sdíleli na internetu i Trumpův syn Eric či bývalý šéf Trumpova volebního týmu Corey Lewandowski.

Horner nicméně své články hájil s tím, že jde o "politickou satiru". "Je to humor a komedie," řekl v prosinci televizi CNN. "Snažím se tak vzdělávat lidi," dodal. Na otázku, zda cílem jeho falešných zpráv bylo pomoci Trumpovi k volební výhře, uvedl: "Ne. Nenávidím Trumpa."

reklama