Televize Prima od pondělí 28. srpna uvádí zprávy z nového studia. Je vybaveno LED stěnami s 55 obrazovkami a novým moderátorským pultem. 

Nové studio se stavělo od pátku 11. srpna po dobu 17 dní. Celý tým se zasloužil o to, že se nám ho podařilo přeměnit v rekordním čase. Původní zůstávají pouze zdi, strop, podlaha a prosklená stěna za námi. Všechno ostatní jsme přeměnili za nové,“ říká Jitka Obzinová, šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky televize Prima.

reklama
reklama

S novým designem studia mění i úvodní znělky. Grafika znělek nyní využívá zeměpisnou síť poledníků a rovnoběžek.„Nechtěli jsme zakomponovat mapu ani zeměkouli, tyto prvky jsou pro zpravodajství už poměrně klišé. Využili jsme efekt zeměpisné sítě z rovnoběžek a poledníků, které jsou ve znělce jako vodorovné a svislé čáry,“ dodala Obzinová. Beze změny zůstávají znělky pro TOP STAR a pořad Partie.

Divácké zprávy dále mění svůj název na Divošky. Podle Obzinové už jim tak říkají sami diváci.

Ze studia Prima vysílá celkem osm pořadů: Odpolední zprávy, Zprávy, Divošky, TOP STAR, Miniduel, nedělní Partii, Očima Josefa Klímy a Prima ZOOM SVĚT.

Prima také přichází s novým konceptem grafiky předělu a upoutávek. Kreativní zpracování má navazovat na podzimní claim „Uvidíme se“. Ten televize představila začátkem srpna na tiskové konferenci, kde představila své podzimní programové schéma.

Stávající barevnou paletu jsme rozšířili o další odstíny, které udělají ze sledování ještě atraktivnější zážitek,“ říká Michal Pacina, kreativní ředitel FTV Prima a společnosti DEPARTMENT, která nový koncept pro televizi Prima vymyslela.

 

reklama