Start nového zpravodajského kanálu Z24, jehož přípravu oznámila společnost S&P Broadcasting ve spolupráci s bývalým ředitelem televize Nova a Barrandov Vladimírem Železným, nabírá zpoždění.

Web Českého rozhlasu o digitálním vysílání dnes upozornil na odpojení propagační obrazovky Z24, která byla v nabídce společnosti Prague Digital TV (PDTV), operátora regionálního multiplexu číslo 4.

reklama
reklama

Podle webu se operátor k tomuto kroku uchýlil proto, že od společnosti S&P Broadcasting neměl žádné nové informace o projektu.

Generální ředitel S&P Broadcasting Pal Milkovics pro MAM nicméně uvedl, že promo kanál měl za úkol testovat penetraci, pokrytí a technický dosah malých operátorů coby alternativního řešení k velkým sítím. Jeho odpojení bylo podle něj plánované a proběhlo už před měsícem.

„Pražský regionální multiplex jsme začali testovat 15. dubna, smlouva trvala dva a půl měsíce a testování skončilo podle plánu už 3. července,“ řekl Milkovics. 

Milkovics potvrdil, že kanál Z24 dosud nepožádal o licenci Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Podle něj za zdržením stojí testování a komunikace s regionálními multiplexy v zemi.

Ubezpečil ale, že práce na spuštění stále probíhají. „Neexistuje žádný záměr opustit od projektu Z24, právě naopak. Před zahájením vysílání ale musíme mít připravenou distribuci, jinak nebudeme vidět,“ uvedl Milkovics.

Vznik stanice Z24 oznámili Milkovics s Železným začátkem dubna. Tehdy slibovali, že vysílání zahájí do konce června 2017. Z jejich strany prozatím dodnes nebyla zveřejněna žádná jména redaktorů nebo novinářů.

reklama