Legendární diskusní portál a inzertní server Mimibazar mění majitele. Přechází pod vydavatele Blesku, společnost Czech News Center. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

„Mimibazar navazuje hned na několik našich on-line projektů. Nejen Maminka.cz, Ženy.cz, ale i BleskProŽeny.cz a další,“ uvedla k akvizici generální ředitelka vydavatelství Libuše Šmuclerová.

„V Mimibazaru vidíme velký potenciál pro další on-line rozvoj, důležité jsou pro nás zejména neinzertní příjmy,“ dodal ředitel on-line oddělení Matěj Hušek.

reklama
reklama

Rodinný server vznikl v roce 2004, založil ho a vlastnil Bohdan Škoda. Portál se mimo svou cílovou skupinu maminek s dětmi proslavil svérázným jazykem v diskusích i originálními domácími recepty. „Investora a správného partnera pro Mimibazar jsem hledal velmi pečlivě, záleží mi na jeho dalším osudu. Jsem proto rád, že Mimibazar má před sebou další rozvoj s velkým mediálním zázemím,“ řekl Škoda.

Filip Otruba z VGD Corporate finance, která transakci pro prodávajícího zajišťovala, k tomu podotkl: „Mimibazar je takovou skrytou perlou českého a slovenského internetu. Jeho příběh je velmi zajímavý, stránky vznikly z nuly, při takřka žádném marketingu a velmi rychle se staly nejoblíbenějším místem pro prodej dětských věcí.“

reklama