Rada Českého rozhlasu bude mít nového člena z řad bývalých manažerů veřejnoprávního rozhlasu. Sněmovna do ní zvolila Miroslava Dittricha, který byl do loňského léta šéfem stanice Dvojka.

Dittrich dostal v tajné volbě 80 hlasů ze 133 odevzdaných hlasovacích lístků. Porazil tak ředitelku Konta Bariéry Boženu Jirků. Šlo o druhé kolo hlasování, při prvním nebyl před týdnem nikdo zvolen.

reklama
reklama

Dlouholetý rozhlasový manažer a novinář v radě obsadí uvolněné místo po Milanu Badalovi, kterému vypršel mandát. Dittricha do rady nominovala česká pobočka Mezinárodní asociace facility managementu, IFMA CZ.

Dittrich nastoupil do tehdejšího Československého rozhlasu v roce 1983 a na zpravodajských pozicích v něm vydržel deset let. Pak byl dva roky šéfem programu soukromého Rádia Alfa a po intermezzu v televizi Nova a Lidových novinách nastoupil do České televize. V ní moderoval diskusní pořady Debata nebo V pravé poledne.

Do rozhlasu se vrátil v roce 1999 jako šéfredaktor stanice Praha (později Dvojka), pak byl šéfproducent a ředitel výroby, nakonec se znovu vrátil na Dvojku.

reklama