Hudební stanice Barrandov Muzika přestane 31. prosince 2016 vysílat. Důvodem je minimální sledovanost. „Barrandov Muzika se od července letošního roku pohybuje pod hranicí 0,2 procenta,“ uvedl generální ředitel Jaromír Soukup.

Stanice měla původně konkurovat zavedené lidové televizi Šlágr. Při startu v září 2015 vypadala sledovanost v rámci žánru nadějně, ale poté opadla a pořady měly zpravidla méně než 20 tisíc diváků. 

Uvolněnou pozici nahradí od 1. ledna nová plnoformátová stanice Barrandov Family. Její program budou tvořit starší seriály a pořady z hlavní stanice Barrandov, se kterou bude také souběžně vysílat zpravodajskou relaci. „Od Barrandov Family očekáváme daleko lepší výsledky, které by měly pomoci naší skupině v dalším růstu,“ doufá Soukup.

reklama
reklama

Podle programu na první dny vysílání, který zveřejnil server Parabola, bude nabídka stát především na reprízách pořadů typu Kašpárku, vař! nebo Česká tajenka. V prime time se střídají seriály Stopy života a Bezdružice s Vtipem za stovku, soutěží Pavla Zedníčka a talk show Aleše Cibulky.

Televizní skupina Barrandov zároveň oznámila, že před koncem roku uzavřela kontrakty s velkými distributory obsahu. „Podepsali jsme smlouvy například s FremantleMedia, NBC Universal a dalšími,“ poznamenal Soukup, který znovu zdůraznil, že Barrandov pokračuje v natáčení vlastních seriálů.

reklama