Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral dnes na zasedání Rady Českého rozhlasu oznámil tři personální změny. Z osobních důvodů na konci roku odejde ředitel regionálních studií v Hradci Králové a Pardubicích Pavel Kudrna. Rozhlas se po vzájemné dohodě loučí také s ředitelem výroby Jiřím Mejstříkem a nové vedení bude mít i dětská stanice Rádio Junior, odkud odchází šéfredaktorka Zora Jandová.

Jandová odejde ke konci roku také z osobních důvodů. "Nadále s ní budeme spolupracovat na externí bázi, Rádio Junior je tak trochu i její dítě," řekl Zavoral. "Je na místě poděkovat za entuziasmus a elán, se kterým k práci přistupovala," dodal. Vedením stanice bude od ledna pověřena moderátorka Šárka Fenyková

reklama
reklama

Zora Jandová se podle rozhlasu chce zaměřit na nové divadelní role, pěvecká vystoupení a především dokončení studií a obhajobu disertační práce. "Nové aktivity bych nedokázala spojit s prací v Rádiu Junior na plný úvazek. Ale nemám obavy, protože svěřuji toto své 'dítě' do dobrých rukou své nástupkyně a celého našeho týmu," citoval rozhlas Jandovou v tiskové zprávě.

Ředitele výroby Mejstříka od nového roku nahradí dosavadní šéfka vydavatelství Radioservis Kateřina Konopásková. Její místo dočasně převezme Radim Kolek. Vedení východočeských regionálních stanic se přechodně ujme Jan Menger, náměstek pro regionální vysílání.

O další personálii dnes informoval server Médiář. Zástupcem šéfredaktora Radiožurnálu a vedoucím programu této stanice bude od ledna novinář Petr Šabata

Novinář Petr Šabata dříve vedl také Hospodářské noviny

Funkce nebyla obsazena od doby, kdy bývalý vedoucí programu Ondřej Suchan povýšil na šéfredaktora stanice. Šabata se kvůli novému angažmá vrátí ze Slovenska, kde v posledních dvou letech pracuje jako zástupce šéfredaktorky deníku Sme.

reklama