Novináře o nové televizi informoval Pál Milkovics ze společnosti CE Media, která provozuje stanice Mňam a Mňau s tím, že finančně náročný provoz nového kanálu má zajistit partnerství s nejmenovaným významným českým ekonomickým subjektem, se kterým právě vede jednání.

reklama
reklama

Nový kanál, jehož modus operandi se inspiroval francouzskou televizí BFM TV, chce přinášet aktuální zpravodajství pomocí početného týmu "mobilních" novinářů – třeba na motocyklech – i mobilních technologií. Šířen má být ovšem tradičním způsobem – přes terestrickou digitální platformu.

Milkovics o chystaném vzniku Z24 informoval na tiskové konferenci, na které zároveň představil nový program i vizuální identitu televize Mňam a plány stanice Mňau, která se chce do budoucna opírat výhradně o obsah dodávaný jejími diváky. Oba tyto existující kanály začaly být aktuálně prostřednictvím společnosti UPC šířeny i na Slovensku.

Mňam - Tak chutná léto
Mňam - Tak chutná léto (2. verze)

Do vysílání TV Mňam se vracejí nejen některé vlastní pořady o vaření, které budou natáčeny v nových prostorách v pražských Vysočanech. Stanice ale začala reprízovat i Show Leoše Mareše, jehož příprava zapříčinila ekonomické problémy společnosti CE Media, které v průběhu loňského roku klesl počet zaměstnanců z dvaceti na pouhé tři.

"Naši situaci jsem stabilizovali. Nebylo to – a stále není – jednoduché, ale všem závazkům, které nám ještě zbývají, dostojíme. A dnes vám můžeme představit naše nové projekty," řekl Milkovics s tím, že v současnosti se na přípravě pořadů podílí asi 15 pravidelných spolupracovníků.

Nové studio TV Mňam se nachází ve zrekonstruované funkcionalistické budově bývalé tiskárny v pražských Vysočanech, na jehož střeše je i ocelovou konstrukcí obehnané hřiště na košíkovou.

reklama