Český rozhlas hledá nového manažera své kulturní stanice Vltava. Dosavadní dlouholetý šéfredaktor Lukáš Hurník ve své funkci končí k 30. červnu. Výběrové řízení je nyní ve fázi pohovorů, k nimž bylo pozváno sedm kandidátů ze všech přihlášených zájemců.

Podle informací MAM postoupili do finále pedagog a rozhlasový režisér Michal Bureš, dále muzikoložka Dita Hradecká, teatrolog Petr Christov, hudební publicista Pavel Klusák, literární historik Martin C. Putna, rozhlasový dramaturg Martin Velíšek a ředitel marketingu Oresi Dušan Všelicha, který působí také v agentuře Joe PR.

reklama
reklama

Jak vyplývá z dokumentů zveřejněných na webu rozhlasu, Všelicha byl původně vyřazen, ale po dopracování části projektu byl do tendru vrácen. Stěžoval si kvůli tomu i Radě Českého rozhlasu.

Uchazeči o místo šéfredaktora měli za úkol vypracovat střednědobou koncepci směřování stanice. Šéfredaktora nebo šéfredaktorku vybere komise sestavená z manažerů Českého rozhlasu a přizvaných externistů.

Vítěz výběrového řízení by se měl své pozice ujmout mezi červencem a zářím letošního roku. Dá se předpokládat, že jmenování nového šéfredaktora projedná Rada Českého rozhlasu na svém veřejném zasedání, které je plánováno na 27. července.

reklama