V českých supermarketech Penny od čtvrtka živě vysílá Rádio Penny live. Společnost tak do tuzemských prodejen přináší koncept, který už delší dobu používá v zahraničí pod značkou Radio Max. 

Rádio bude vysílat celý týden. Od pondělí do soboty se o program postará desetičlenný tým moderátorů, redaktorů a reportérů. V neděli vystřídá moderátory hudba. Českou redakci tvoří Tomáš Vyšohlíd, Matěj Misař, Josef Kolář, Matěj Motyčka, Eva Swonar, Tomáš Gajdošík, Jakub Hajník, Kristýna Dvořáček Spálovská Kamila Širotňáková

Tým vede Jana Bujňačková, která zároveň stojí i za koncepcí rádia.

Podle generálního ředitele Espena B. Larsena stanice nabídne aktuální zprávy, události z regionů, vaření a soutěže, to vše prokládané pestrou hudbou. Jsme velice hrdí na to, že jako první obchodní řetězec v České republice budeme mít své vlastní živě moderované rádio,“ uvedl Larsen. Převládat bude samozřejmě česká muzika, kterou ocení všechny věkové kategorie,“ přiblížil hudební formát.

Ačkoliv rádio cílí především na nakupující zákazníky, oslovovat bude také zaměstnance prodejen. Ještě před otevírací dobou bude Rádio Penny live vysílat ranní show pro personál včetně písniček na přání. Společnost zároveň rádio využije k šíření novinek o aktuálním dění ve firmě.

reklama
reklama

Penny Market v Česku působí od roku 1997, má více než sedm tisíc zaměstnanců, kteří pro něj pracují ve 357 prodejnách. Skupina Rewe provozuje živě vysílaná rádia v prodejnách Billa a Penny v Rakousku, Německu a Itálii, v dalších zemích odbavuje automatizovaný hudební program. 

Centrála nákupních rádií je ve Vídni, kde jsou také rozhlasová studia, v nichž program vzniká a je přenášen do jednotlivých zemí. Streamy rádií jsou většinou šířené také přes internet.

reklama