Jako první své programové schéma pro novou sezonu představila veřejnoprávní Česká televize. Sází především na původní seriály, chybět nebude ani nová talk show nebo televizní premiéry českých filmů. Komediální žánr budou na hlavním programu ČT1 zastupovat dvě novinky, Most! a Zkáza Dejvického divadla. Šestidílný seriál Most! tvůrčí dvojice Prušinovský – Kolečko odstartuje hned první lednové pondělí roku 2019. S nadsázkou si bere na paškál složitá témata jako nesnášenlivost a xenofobie, hlavní roli si tu zahrál Martin Hofmann.

Druhý komediální projekt bude mít rovněž šest dílů a zahraje si v něm kolektiv herců Dejvického divadla. „Série má charakter pohledu ‚pod pokličku‘. Velmi rádi si uděláme legraci sami ze sebe, protože to je jedna z možností, jak čelit skutečné krizi divadla, oddálit jeho zkostnatění a zamezit tvorbě z ‚podstaty‘,“ říká k tomu režisér Miroslav Krobot a dodává: „Z tohoto úhlu pohledu bude humor série lehce absurdní, sebeironický, nekorektní, ale nikoliv vulgární.“

zkA za dejvickA c ho divadla

Vrací se Rapl i „detektivové“

V programu ČT nebude chybět ani kriminální tematika. Ve stejný den jako Most! zahájí druhá řada seriálu Rapl, kde majora Kuneše opět ztvární Hynek Čermák. Další novinkou je kriminální série Strážmistr Topinka, který navazuje na seriál Doktor Martin, a bude mít místo v programu v pátek večer. V jarní sezoně se uzavře cyklus Detektivové od Nejsvětější trojice, který režírují Jan Hřebejk a Viktor Tauš. Dvě minisérie nesou název Vodník a Živé terče. Připravené jsou ještě tři nové televizní filmy podle knih Hany Proškové s Viktorem Preissem v hlavní roli.

Další novinkou bude pravidelná talk show Václava Kopty Kopta Show, kam si herec a moderátor bude zvát vždy tři známé osobnosti. Se svým „detektivním týmem“ na ně vždy vypátrá nějaké propojení, o němž ani sami hosté nemají tušení. Pořad se představí poprvé poslední lednovou neděli ve 21.45.

reklama
reklama

Z filmových premiér se ve vysílání České televize objeví snímek Jan Palach režiséra Roberta Sedláčka podle scénáře Evy Kantůrkové, Hmyz českého surrealisty Jana Švankmajera, hororově laděný milostný příběh Ondřeje Havelky Hastrman s Karlem Dobrým, animovaný sci-fi muzikál Lajka Aurela Klimta, tragikomická road movie s Jiřím Menzelem Tlumočník, slovenský thriller Čiara režiséra Petera Bebjaka nebo 8 hlav šílenství s Anetou Langerovou.

Reality stále žije

Nejsledovanější komerční televize Nova na jaře vrátí do vysílání hudební reality show The Voice. Spolupracovat bude opět se slovenskou Markízou. Poprvé televize pořad vysílaly na jaře roku 2012 pod názvem Hlas Česko Slovenska, kdy každý díl u nás v průměru sledovalo 1,1 milionu dospělých diváků. Hudební show jsou oblíbené zejména u mladších diváků, což je také hlavním důvodem, proč komerční televize po pořadech typu SuperStar nebo Tvoje tvář má známý hlas opakovaně sahají. Na rozdíl od SuperStar výkony soutěžících v The Voice hodnotí čtveřice porotců zpočátku pouze na základě hlasu (jsou otočeni zády). Zároveň mají i úlohu koučů, neboť si účinkující vybírají do svých týmu a připravují je na vystoupení. V letošním ročníku to budou Vojta Dyk, Jana Kirchnerová, Josef Vojtek a slovenský rapper Koloman Magyar, alias Kali. Vítěz soutěže obdrží odměnu ve výši dvou milionů korun.

Hned v týdnu od 7. ledna se ve vysílání Novy objeví její hlavní programové taháky. Úterní a čtvrteční večery budou patřit nekonečnému seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, všední podvečery pak Ulici. Ve středu se vrátí kuchařská show MasterChef Česko, která odstartuje 9. ledna. Nové díly bude mít také reality show Výměna manželek. Novinkou, která zaujme místo v programu v pondělí večer, je pořad Rodinné případy, který stejně jako nová řada kriminálního seriálu Specialisté zahájí 7. ledna.

Stejnou strategii „sázky na jistotu“ zaujala i konkurenční televize Prima. V pondělí a ve středu večer vrací do vysílání seriál z lékařského prostředí Modrý kód, úterky a čtvrtky budou zase patřit Krejzovým. Na pátek je připravena soutěž Máme rádi Česko. Jedinou novinkou, kterou televize zatím představila, je osmidílný seriál Černé vdovy. Režíroval jej Radek Bajgar, který se podílel i na scénáři společně s Mirkou Zlatníkovou či Michaelem Strnadem. Nové řady se dočká také seriál Exner, natočený podle knižní předlohy Václava Erbena, kde se hlavní role detektiva ujal Michal Dlouhý.

exner
reklama