Česká legislativa nereaguje na vývoj online prostředí. To je tristní především vzhledem k dětem, které na internetu začínají masivněji pobývat už ve věku kolem 11 let. Ačkoli jim sociální sítě povolují přístup až od třinácti let, běžně se tam hlásí i za tichého souhlasu rodičů a nepravdivých údajů o svém věku dříve. Na sítích nejsou chráněny před příspěvky influencerů podporovanými třeba alkoholickými značkami. A Etický kodex reklamy povoluje zveřejňovat reklamu na alkohol těm, kteří mají mezi sledujícími méně než 30 procent nezletilých. Není to i tak moc? Samy agentury říkají, že ano a ctí nižší limity.

Rodičům, které své děti rádi baví prostřednictvím videí na YouTube a trpí jeho bezbřehostí, přinesl Google dobrou zprávu. Spustil aplikaci YouTube Kids. Ale i tam je reklama, cenzurovaná však tak, aby byla na míru dětem (žádné jídlo a pití, žádné prokliky a žádná videa, která jsou označená jako reklama).

MAM 2019 08 01

V čísle dále najdete:

  • Makro v budoucnu: Prodej zboží bude druhotný, obchody se stanou místem inspirace
  • Slovenští kreativci nás převálcovali v soutěži Zlatá pecka
  • Na co sáhl, to se proměnilo ve zlato. Přesto zůstal mág showbusinessu David Geffen osamělým člověkem
  • Tři nejpřekvapivější výsledky evropského výzkumu mezi profesionály komunikace Evropský monitor

Aktuální tištěné číslo si můžete nechat doručit až do schránky prostřednictvím SMS objednávky. Stačí od pondělí 25.2. 2019 poslat textovou zprávu ve tvaru MAM Jméno Příjmení Ulice Město PSČ na číslo 90211. Cena za tuto prémiovou SMS je 99 Kč + cena za odeslání SMS podle vašeho tarifu, službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Předplatné objednávejte na adrese chcimam.cz

reklama
reklama

 

reklama