V červnu 2018 zveřejnili popoví umělci Jay-Z a Beyoncé vystupující společně jako The Carters videoklip k singlu “Apeshit”, který natočili v pařížském Louvru. V současnosti má video na YouTube téměř 150 milionů zhlédnutí a některé diváky dokonce inspiroval k návštěvě muzea. Loni tuto pařížskou památku navštívilo rekordních 10, 2 milionu diváků. A o půl milionu tak předstihl dosavadní nejúspěšnější rok 2012.

Muzeu se také podařilo vytěžit marketingový potenciál a návštěvníkům od července přidalo do nabídky speciální devadesátiminutovou prohlídku, ve které si lidé mohou prohlédnout exponáty, které se ve videu objevily, například Niké Samothráckou nebo Portrét černošky od Marie-Guillemine Benoist.

reklama
reklama

Nutno podotknout, že popový manželský pár muzeum navštívil už čtyřikrát před natáčením. Zástupcům muzea se nápad na ztvárnění písně líbil, a proto zpěváci dostali přístup do všech míst, která si vybrali.

Popové video nebylo jediným faktorem úspěchu. Na jaře se v muzeu konala hojně navštěvovaná výstava Delacroix (1798–1863). Navíc podle Paris Property Group loni stoupala i návštěvnost celé Paříže, konkrétně o 8 procent na 23 milionů návštěvníků.

reklama