Přání k novému čínské firmy Huawei bylo na Twitter odesláno z iPhonu. Na základě této události dva interní zaměstnanci zodpovědní za celý proces klesnou o jednu platovou třídu níž a jejich měsíční plat se sníží o 5 000 juanů, tedy přibližně 16 tisíc korun. Zároveň bude mít ředitel digitálního marketingu svůj plat na rok zmrazen.

huawei nye

Problém byl způsoben tím, že pracovníci externí agentury Sapient měli v dobu publikování problém s VPN a nedařilo se jim tweet odeslat z počítače. Twitter je v Číně blokován, proto se firmy i jednotlivci přes virtuální privátní síť připojují. Pracovníci tedy odeslali tweet z iPhonu, který měl v sobě zahraniční SIM kartu. Po publikování byl post téměř okamžitě smazán, ale i tak vznikly screenshoty a tweet se virálně šířil internetem.

“Tento incident závažně poškodil naši značku,” napsala v interním memorandu Chen Lifang, ředitelka komunikace Huawei. Aféra ale stále nic nemění na tom, že v roce 2018 byl Huawei v počtu prodaných zařízení celosvětová dvojka a firma Apple až za ním.

Není to poprvé, co musí čínská firma něco podobného řešit. Izraelská herečka Gal Gadot, která byla placenou ambassadorkou značky, poslala propagační tweet pro telefon Huawei Mate 10 Pro také z iPhonu.

Huawei Gal Gadot

V roce 2016 zase pobavil tuzemský internet Jaromír Jágr. V době, kdy byl tváří telefonů Huawei, dal na svůj Facebook selfie vyfocenou iPhonem. Na začátku roku 2018, ale hokejistův “přešlap” využila v kampani na telefon Huawei P20 Pro, kde si selfie dělá už telefonem Huawei.

 Jagr selfie 2

reklama
reklama
reklama